Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Majstrovstvá Kysúc žiackych družstiev v šachu 2012

Publikované: 30. 05. 2012 07:55

Dňa 26. mája 2012 sa v spolupráci Chess Clubu Turzovka a Kysuckej šachovej školy uskutočnil pilotný projekt Kysuckej šachovej ligy družstiev žiakov základných škôl okresu Čadca. Na štart nultého ročníka sa napokon postavilo celkom 9 družstiev z Čadce, Turzovky, Podvysokej, Radôstky a Starej Bystrice.

Víťazstvo si až v poslednom rozhodujúcom zápase vybojovala ZŠ M.R.Štefánika Čadca pred ZŠ J.A.Komenského Čadca a prekvapením turnaja ZŠ Podvysoká. Hráči zo ZŠ Podvysoká ukázali silu teamovej hry, ktorou dokázali čeliť aj šachovo skúsenejším družstvám. Bojovný výkon predviedlo čisto dievčenské družstvo Čadca Girls, ktoré pri troche šťastia mohlo dosiahnuť aj na medailu.

Nádherný deň si deti spríjemnili aj návštevou športového areálu v Turzovke Závodí, ktoré je pre mladých športovcov ako stvorené. Cesta vlakom domov do Čadce sa niesla vo víťaznej nálade, mladí čadčianski šachisti si odnášali 2 poháre víťazov.

Oficiálny 1. ročník žiackej šachovej ligy družstiev sa začne na jeseň a záujem aj ďalších škôl je garanciou veľkého počtu účastníkov, čo je prísľubom ďalšieho rozvoja mládežníckeho šachu na Kysuciach.

Turnaj prebiehal vo veľmi príjemnej atmosfére, bez komplikácii a protestov, výbornú prácu odviedli organizátori z Turzovky na čele s riaditeľom turnaja Dr. Rastislavom Demkom. Rozhodcovia: páni Róbert Adamčík a Branislav Šulgan z Čadce nemuseli riešiť žiadne závažné porušenie pravidiel a vysoko ocenili športový prístup súťažiach žiakov.

Poďakovanie za pomoc pri zabezpečení úspešného priebehu súťaže patrí aj Ing. P.Husárikovi, Agáte Machovčákovej z Kultúrneho a spoločenského strediska Turzovka a všetkým vedúcim družstiev, rodičom a riaditeľom ZŠ za podporu svojich reprezentačných družstiev.

O tomto originálnom podujatí sme osobne informovali aj účastníkov aktuálne prebiehajúcej konferencie Slovenského šachového zväzu a úradujúci prezident šachového zväzu vyzdvihol rozvoj mládežníckeho šachu na Kysuciach.

Konečnú tabuľku nájdete v prílohe na stiahnutie.

Fotogaléria z turnaja

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk