Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise dorastu pre rok 2012 sa konali v Čadci

Publikované: 28. 05. 2012 14:22

Adriána Cisariková z Čadce spoločne s Ľubicou Barčiakovou z Nitry vybojovali titul majsteriek Slovenska vo štvorhre dorasteniek

Stolný tenis v Čadci má vysoké renomé nielen po športovej stránke, ale i v oblasti organizácie.

Hovorí za to fakt, že Slovenský stolnotenisový zväz pridelil MSK Čadca organizáciu najatraktívnejšej mládežníckej kategórii. V Čadci sa cez víkend konali majstrovstvá Slovenska dorastu pre rok 2012, podujatie v sobotu ráno otvorili príhovorom primátor mesta Čadca Milan Gura a hlavný rozhodca šampionátu a zároveň predseda MSK Čadca Ľudovít Valárik. Čadčania zvládli v aktuálnej sezóne zorganizovať až štyri Slovenské poháre mládeže, ako inak, hladký priebeh a výbornú atmosféru zabezpečili domáci organizátori najlepším slovenským hráčom aj počas celého víkendu.

Samozrejme, Čadca mala čo povedať aj po športovej stránke. Marián Maják a Adriána Cisariková boli favoritmi na zisk viacerých medailí. Domáci klub mohol posilniť aj Juraj Faťara. Žiaľ, nikto z najlepších 32 hráčov vopred neohlásil neúčasť na MSR, a tak Juraj bol len prvým náhradníkom.

Maják i Cisariková v súťaži dvojhier vyhrali svoje skupiny. Kým Maják si počínal viac než suverénne, čadčianska dorastenka sa poriadne natrápila. Postup zo skupiny znamenal pre oboch účasť v osemfinále. Aj tam sa nemýlil aj jeden z dvojice. Tentokrát si hladšie počínala Cisariková, ktorá zdolala Sandru Piterkovú 4:0 na sety. Majáka chvíľu trápil nepríjemný Nitran Ježo, no obaja Čadčania boli vo štvrťfinále. Žiaľ, boj o medailu nevyšiel ani jednému z nich. Cisariková doplatila na zlé postavenie v aktuálnom slovenskom rebríčku zapríčineným najmä zranením. Narazila na turnajovú jednotku Evu Jurkovú a síce pomerne prekvapujúco viedla 2:0, zápas prehrala. Kým prekvapenie medzi dievčatami nebolo, medzi juniormi sa o rozruch postaral Lukáš Kostelník. Ten viedol s Majákom 3:0 na sety a 10:9. Mečbol nevyužil a dovolil Čadčanovi vyrovnať na 3:3. Maják však na skvele hrajúceho Kostelníka nakoniec nestačil a prehral 4:3.

Súťaž dvojhier domácim nevyšla, no stále boli v hre tri medaile pre Čadcu. Tá prvá stroskotala už v druhom kole, keď Maják s Cisarikovou vypadli v mixe. Čierny deň pokračoval i vo štvorhre juniorov. Prvý nasadený pár Maják-Valuch zrejme mali v hlave neúspešné ťaženie z dvojhier, čo sa odrazilo na ich ďalšom výkone. Chlapci prehrali, opäť prekvapivo s dvojicou Kopányi-Brat 0:3.

Posledným želiezkom v ohni tak ostala štvorhra dievčat. Adriána Cisariková v nej spolu s Nitrankou Ľubicou Barčiakovou postúpili do nedeľňajšieho semifinále po triumfe nad párom Kršiaková-Cerovská 3:1. MSK Čadca tak mal vďaka Cisarikovej istý minimálne bronz. Dievčatá sa však neuspokojili a po veľkej dráme zvládli i semifinálový duel, keď Kokavcovú so Selickou zdolali 11:9 v piatom dejstve.

Finálový zápas je vždy už skôr o nervoch. Cisariková s Barčiakovou v ňom nastúpili proti Jurkovej s Galovou. Východniarky viedli v prvej sade 10:5, no „nášmu“ páru sa podaril dokonalý obrat, keď tento set vyhrali v pomere 12:10. To dievčatá nakoplo, druhý set vyhrali opäť tesne 11:9, no ten tretí zvládli po bezchybnom výkone suverénne 11:2. Adriána Cisariková si tak spoločne s Ľubicou Barčiakovou z Nitry vybojovali titul majsteriek Slovenska vo štvorhre dorasteniek!

Pri odovzdávaní cien tak najvyššia stála i reprezentantka Čadce! Smutným hrdinom slovenského šampionátu sa stal domáci Marián Maják, treba však pripomenúť, že pri odovzdávaní cien sa ocenenie ušlo aj jemu. Maják sa stal víťazom Slovenského pohára za celoročné výkony v tejto kategórii, Cisarikovej tento primát ušiel len o vlások, keď spoločne s Evou Jurkovou skončili za Malačankou Truksovou na druhej priečke.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk