Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto Čadca investuje do športovej infraštruktúry

Publikované: 25. 08. 2016 10:00

Ako to bolo?

Mesto Čadca nikdy nevlastnilo objekt nazývaný „futbalová tribúna“ na štadióne. Počas vyše dvadsiatich rokov, pri zmenách vlastníkov či nájomcov, ktorí spočiatku futbal a tiež iné športy využívajúce napr. atletickú dráhu podporovali, však budova s pribúdajúcim časom čoraz viac chátrala a s výnimkou horného poschodia sa stala zhruba pred štyrmi-piatimi rokmi definitívne pre šport nepoužiteľná. Pocítili to najmä futbalisti, pre ktorých činovníkov bolo každý víkend usporiadanie súťažného zápasu sizyfovskou námahou a na hranici zväzovej regulárnosti. Verejnosť okrem toho denne vnímala nevľúdne pôsobiacu budovu a jej okolie.

Iniciatíva a riešenie z mesta

V dnešnej dobe nebolo inej možnosti, ako zachrániť tento objekt neslúžiaci svojmu zámeru s pomocou vedenia mesta. Ľady so pohli v minulom roku a sľub primátora, ktorý deklaroval aj vo svojom volebnom programe, sa začal napĺňať. V prvom rade prišlo k odkúpeniu celej budovy, ktorej súčasťou je aj spomínané prvé poschodie, ktoré je v dobrom stave a ponúka niekoľko pekných priestorov. Napríklad na kancelárie a zázemie viacerých športových klubov pôsobiacich na území mesta. Dostať majetok do vlastných rúk bol základ (jún 2015). Následne prišlo k prebratiu objektu a jeho zvereniu do správy mestskej organizácie MPS Čadca (jeseň 2015). Na jar tohto roku sa začalo s projektovou dokumentáciou a prípravou prestavby.

Práce už v plnom prúde

Počas prázdninových týždňov sa renovácia úspešne rozbehla. Počnúc inžinierskymi sieťami, výmenou časti okien, vykurovaním a končiac prestavbou miestností do stavu vyhovujúcich súčasným požiadavkám sa pomaly pracuje na všetkom.

Verme, že práce sa dokončia ešte túto jeseň a športovcom budú k dispozícii minimálne dve šatne, z toho jedna kompletná so samostatnými sprchami, toaletami, a tiež priestory pre delegované osoby športových podujatí. V tom prípade by sa ukončila prvá fáza prác, ktorá má oporu v tohtoročnom rozpočte mesta. Celková rekonštrukcia je rozplánovaná minimálne do troch etáp. Pokračovať by sa malo znova v budúcom roku.

Dom športu

Budova tribúny to nie je len priestor „na sedenie“. Sú to dve poschodia s úžitkovou plochou takmer 1500m²! Mesto v prospech športu všeobecne, nielen futbalu, investovalo do objektu už nemálo prostriedkov. Dôležitý je konečný cieľ – dať mestským športovým klubom kultúrny a seriózny priestor – Dom športu, v ktorom nájdu svoje dôstojné zázemie i reprezentačné priestory.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk