Súhlasím

MFK Banská Bystrica – FK Čadca 2:1 (0:1)

Publikované: 26. 04. 2011 11:18

Čadca na pôde jednoznačného lídra síce v polčase viedla, ale po zmene strán MFK zápas otočil. Čadci nevyšli vstupy do oboch polčasov. V prvom podržal Hlava, v druhom nekoncentrovaní hostia "odflákli" rozhodujúce momenty a po troch víťazstvách v rade vyšli tentokrát naprázdno.

Góly: 32. Michalík (11m) - 52. Murín (11m), 61. Starší
diváci: 100
ŽK: T. Tlelka, Kubica

Rozhodovali: Fábry, Urda, Galád, delegát SsFZ Migaľová

FK: M. Hlava – J. Tlelka, Strapáč, Kavuliak, T. Tlelka – Jakubec, Polka (81. Birtus), Lušňák (64. Kubica) , Janščo – Michalík – Kadáš

MFK: Palider - Čabala, Herák (75. Výlupok), Sojka, Fojtík, Pagáč (71. Sylvester), Starší, Gašpar, Murín (84. Schmidtmayer), Kohút, Hejčík

Hráči FK neboli od bodového zisku ďaleko, nemali čo stratiť, získať mohli veľa. Čadca v prvom zo série troch náročných zápasov na súperovej pôde neuspela, líder si udržal domácu neporaziteľnosť. Rakytovce začali svižne, už v prvej minúte odkopával po rohu loptu spred bránkovej čiary J. Tlelka. V 3.min. Kohút na zadnej tyči nemieril presne. V 7.min. poslal loptu nad Hlavovu bránu Starší. Prvú štvrťhodinu Čadca aj vďaka Hlavovi ustála, konečne sa rozhýbala a dala o sebe vedieť kvalitnými kombináciami, ktorým však chýbala finálne fáza. V 24.min. mal obrovskú šancu na kopačke Starší, Hlava mužstvo podržal. Skúsený Murín bol nebezpečný aj po jednom v sobotu častých zaváhaní v defenzíve, no jeho strela išla tesne vedľa. V 31.min. našiel milimetrový pas od Michalíka za obranou domácich Jakubca, ktorý si loptu ideálne posunul a Sojka ho poslal k zemi. Michalík nezopakoval nepremenený pokutový kop spred týždňa a loptu nekompromisne poslal za chrbát Palidera - 0:1! Po góle Čadca ešte viac ožila a v 34.min. Palider so šťastím skrotil tečovaný priamy kop Polku. V 39.min. znova úradovala dvojica Murín - Starší, ale rozvlnila sa len bočná sieť. Slušnú príležitosť spálil v 44.min. rodák z Turzovky Hejčik, ktorý trafil hlavou len brankára. V poslednej minúte prvého polčasu mieril tesne vedľa domácej brány Polka po priamočiarej akcii T. Tlelku a Janšča. Čadca zaspala úvod druhého polčasu a slabým pohybom a nedôslednosťou umožnila lídrovi zápas otočiť. Ten sa však dostal k vyrovnaniu trochu nefér spôsobom. Po jednom zo súbojov ostal ležať vo vlastnej šestnástke T. Tlelka, Čadca hrala ďalej, o loptu však lacno prišla, hráči MFK poslali, nebyť ležiaceho Tlelku, dopredu ofsajdovú prihrávku, nasledoval faul na Staršieho a Murín z penalty vyrovnal - 1:1. O minútu na to už mohlo byť 2:1, Starší nemieril presne. Následne neprekonal Herák dobre postaveného Hlavu. Čadca nedokázala podržať loptu, Rakytovce boli aktívnejšie. V 61. min. najskôr neuspel po prečíslení Murín, ale Starší už odrazenú loptu nemal problém poslať do siete - 2:1! V 68.min. vyšiel predsa len Jakubcovi únik, nezištne našiel Polku, ten nezakončoval z prvej, loptu si ešte dotykom pripravil a gólovú strelu zblokoval Fojtík. Čadčania zacítili šancu. V 69.min. podržal domácich Palider, keď zneškodnil šancu Jakubca. Hostia zatlačili, skórovať mohol J. Tlelka a najmä Strapáč. Tesne pred koncom sa šikovne uvoľnil a k vyrovnaniu chýbali centimetre.

Vladislav Brisuda, tréner: "Po úvodnom nápore domácich sme začali byť iniciatívnejší, hra sa nám darila. Po obrátke prišiel nepochopiteľný skrat, v rozpätí deviatich minút sme urobili veľa nevynútených chýb, dostali dva góly a k hre z prvého polčasu sme sa už nedostali."