Súhlasím

Patrik Šabík a Dávid Klieštik tretí na „Jarných majstrovstvách SSO na dlhé trate“

Publikované: 29. 04. 2013 09:45

V mesiaci apríl sa v Banskej Štiavnici uskutočnili významné plavecké preteky „Jarné majstrovstvá stredoslovenskej oblasti na dlhé trate“, na ktorých sa získavali majstrovské tituly v kategóriách „B“ (11. – 12.roční), „A“ (13. – 14. Roční), juniori a seniori na 800 m a 1500 m voľným spôsobom. Za účasti pretekárov z jedenástich plaveckých klubov Nereus  Žilina, PK Martin, UMB Banská Bystrica, PK Rimavská Sobota, MPK Dolný Kubín, PK Banská Štiavnica, PO Ružomberok, Flipper Brezno, Delfín Žiar nad Hronom a MPK Delfín Liptovský Mikuláš mal zastúpenie aj PK Žabka Čadca s doteraz najväčším počtom plavcov.

Kým minulý rok Plavecký klub Žabka Čadca nominoval na tieto preteky jediného plavca, tento rok nastúpilo na štart dlhých tratí sedem našich plavcov. Najväčšie očakávania boli u Patrika Šabíka (2001), ktorému dlhé trate najviac vyhovujú. Ako jediný reprezentoval klub na tohtoročných Jarných majstrovstvách SSO na dlhé trate v disciplíne 800 m voľný spôsob. Patrik nezaostal za očakávaním a osobným rekordom 12:08,30 obsadil vynikajúce 3. miesto. Na tak dlhej trati zaostal Patrik len necelých 10 sekúnd za 2. miestom.

Veľkým prekvapením bol plavecký výkon aj ďalšieho nášho plavca Dávida Klieštika (2001), ktorý  v disciplíne 400 m voľným spôsobom, ktorá sa plávala v rámci Jarných majstrovstiev SSO na dlhé trate ako doplnková disciplína, obsadil pekné tretie miesto časom 6:59,07. Medzi úspešných môžeme zahrnúť aj výkon Lucie Hodás-Pauerovej (2001), ktorá sa na 400 m voľným spôsobom preplávala časom 7:21,07 na pekné 7. miesto. Do pätnástky sa dostala ešte Sarah Labáková (1997) časom 6:49,85. Ostatní plavci obsadili 22. miesto Júlia Minarovičová (7:04,71), 23. miesto Aneta Kašubová (7:06,30), 25. miesto Alexandra Mináriková (7:17,29) všetci na 400m voľný spôsob. Ešte raz blahoželáme a už teraz sme v očakávaní, ktorí naši plavci sa preplávajú na Letné majstrovstvá 2013!