Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Plážový volejbal: The best of Pauza Expres GSB Tour 2013

Publikované: 31. 07. 2013 10:30

V priebehu piatka a soboty  26. – 27. júla vyvrcholila séria turnajov The best of Pauza Expres GSB Tour 2013 na Matičnom námestí v Čadci.
 Finálového turnaja sa mohli zúčastniť len hráči a hráčky, ktorí nazbierali dostatočné množstvo bodov v predchádzajúcich turnajoch. Hlavného turnaja sa zúčastnilo desať ženských, deväť mužských dvojíc a držitelia divokej karty, reprezentant Slovenska mužov Michal Masný a takisto reprezentantka Slovenska v kategórii kadetiek Lucka Poláčková. 
Na najlepšie obsadenom turnaji štartovali hráči z Banskej Bystrice, Čadce, Turzovky, Kysuckého Nového Mesta, Oravy, Vyškova, Slávkova (ČR), Sliača a Žiliny. Hralo sa systémom na dva hrané sety, zo skupín postupovali štyri dvojice, vo štvrťfinále sa súťažilo do sedemnástich bodov, semifinále, boje o tretie miesta a finále sa hrali na pätnásť bodov. Každý set musel byť vyhraný rozdielom dvoch bodov a v prípade rovnosti súčtu bodov v oboch setoch rozhodla tzv. zlatá lopta.

Boje o víťazstvo na prestížnom amatérskom turnaji sa začali v piatok v poobedňajších hodinách a dramatický záver sledovali nadšenci beach volejbalu až do neskorej sobotňajšej noci aj z dôvodu hodinovej búrky, ktorú sprevádzali krúpy. Diváci si užili neskutočné výmeny, ktoré predvádzali skvelí hráči a hráčky, ktorí neváhali pre zisk bodov riskovať zranenie pri krkolomných skokoch za loptou do piesku, ale našťastie sa nikomu nič vážnejšie okrem odrenín a zopár modrín nestalo.

V prvom mužskom semifinále na seba narazili Robo Kogel z Banskej Bystrice s Majom Vookom zo Sliača proti domácim hráčom Andrejovi Maslíkovi s Jurom „Pepenom“ Pecárom. Víťazi predchádzajúcich troch turnajov Kogel a Vook nezaváhali a suverénne postúpili do finále.
V druhom semifinále sa predstavili domáci borci Ján „Janči“ Masný s Robom Šotkovským proti Žilinčanom Braňovi Veselovskému a Tonovi Šoškovi. Čadčania hrajúci v skvelej forme prešli do finále ako nôž maslom.
V súboji o tretie miesto nastúpili Maslík s Pecárom verzus Veselovský – Šoška. Z tretieho miesta sa nakoniec radovali Žilinčania Braňo Veselovský a Tono Šoška. V divácky atraktívnom finále si zahrali favorizovaný Kogel s Vookom kontra Masný so Šotkovským, ktorí dokázali zvrátiť nepriaznivý stav vo svoj prospech a tak ostalo víťazstvo v Čadci.

V ženskom semifinále sa proti sebe postavili víťazky predchádzajúcich dvoch turnajov Iva Korená s Jankou Šimanicovou proti dvojici z Banskej Bystrice Zuzka Reginová a Kristína Harmanová. Úspešnejšie boli domáce hráčky Korená so Šimanicovou. V poslednom semifinálovom zápase na seba narazili Čadčianky Monika Jurišová s Majkou Ondrejkovou proti víťazným Žilinčankám Ive Kubicovej a Veronike Bombekovej. 
Boj o tretie miesto nezvládla čadčianska dvojica Jurišová s Ondrejkovou, ktoré podľahli Reginovej s Harmanovou.
Ženské finále poskytlo napínavé rozuzlenie, keď úvodný set vyhrala dvojica Kubicová – Bombeková, no domáca dvojica Šimanicová – Korená dokázala vyrovnať a tak sa rozhodovalo v tzv. zlatej lopte. Vysoký štandard hry si udržali Žilinčanky Kubicová s Bombekovou a tak sa mohli radovať z víťazstva.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk