Súhlasím

Skvelé 5. miesto volejbalistov v RBVL lige A

Publikované: 23. 03. 2011 10:58

Dvadsať dva fanúšikov a hráčov… to je presný počet čadčianskej výpravy, ktorá dorazila v nedeľu 20. februára ráno okolo 8:45 hod. do Frýdku-Místku na záverečné kolo play off RBVL ligy A. Skvele naladení a s dobrou náladou sme vstúpili na palubovku odohrať prvý ťažký zápas v tento deň s družstvom Metyláci, ktorí boli po základnej časti na 2. mieste. Naozaj sme nemali čo stratiť, ale na ihrisku to vyzeralo tak, ako keby sme sa nevedeli nájsť… Nešiel príjem, 1:7 hneď na úvod bolo skľučujúcich, nepomohli ani striedania, a hladká prehra 0:2 zobrala vietor z ranných plachiet. Ale ako sa hovorí, dobre mierená facka robí divy, urobila aj u nás… Do druhého zápasu s Hukvaldami sme nastúpili s viacerými zmenami. Ale ani to na úvod neprinieslo ovocie, a prvý set sme prehrali na 20 bodov. V druhom už ale zmeny pomohli, a víťazstvo 25:19 nám vlialo novú nádej do našich stuhnutých predstáv… V tiebreaku sme už víťazstvo nepustili z rúk a zvíťazili 15:10. Po tomto zápase bolo jasné, že v boji o 5. miesto sa stretneme so Vsetínom, jediným družstvom, ktoré si s nami pred zápasmi nikdy nepodalo ruky…. O to väčší dôvod sme mali poraziť ich! Zápas sa pre nás nezačal dobre vyvíjať, so Zuzkou na smeči a Jančim na nahrávke sme prehrali 19:25. Do druhého setu sme už dali na nahrávku nahrávačky Danku a Dášku, a hrali na štyroch smečiarov. Set bol celý čas nesmierne vyrovnaný, a so šťastím sme ho nakoniec vyhrali 26:24 a vynútili si tak tiebreak. Ten sme opäť začali nešťastne, stav 2:7 neveštil nič dobré. Za stavu 5:8 sa menili strany. Trojbodový rozdiel si udržiavali družstvá až do stavu 10:13. To bol stav, od ktorého sme začali bodovať hlavne my, a aj keď prvý mečbal mal Vsetín, odvrátili sme ho. Dramatický, nervózny, hektický, a hlavne šťastný bol záver tohoto tretieho setu, ktorý sme napokon vyhrali 19:17 a obsadili tak fantastickú 5. priečku v druhom ročníku RBVL ligy!!! Keď sa dohrával náš zápas o piate miesto, všetky družstvá už dohrali, a sledovali ten náš. Chcem sa poďakovať skvelému čadčianskemu publiku, ktoré nám vytvorilo fantastickú  ”domácu” kulisu hodnú finále turnaja, a myslím, že pre nás všetkých to aj finále bolo, hoci sme bojovali len o 5. miesto. A keď už ďakujem, tak nesmiem zabudnúť na nášho “šoféra-fanúšika” Rada alias “kocúra” zo Žiliny, ktorý bol ochotný a viezol nás na turnaj, našim sponzorom: VEBA-Jožko Michalík, BVC Čadca, www.i-lekáreň, no a nechcem a nemôžem zabudnúť ani na všetkých, ktorí sa zúčastnili aspoň na jednom turnaji v tomto ročníku, a prispeli tak k cennému 5. miestu.