Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Volejbal - Čadčianky úspešné aj v druhej polovici jesennej časti

Publikované: 10. 12. 2012 09:00

Volejbalistky TJ Lokomotíva po úspešnom vstupe do sezóny 2012/13 pokračovali kadetky a staršie žiačky, v dobrých výkonoch aj v ostatných zápasoch jesene.

Kadetky

Družstvo kadetiek sa stretlo postupne s UNIZA Žilinou a Tvrdošínom. Zápasy odohralo v domácom prostredí na ZŠ Rázusova. Vo všetkých zápasoch mali Čadčianky navrch a suverénne s prevahou zvíťazili.

Svojho premožiteľa našli až v poslednom kole, kedy na pôde Lipt. Hrádku prehrali oba zápasy. Dievčatám sa vôbec nedaril príjem podania čím sa obrali o možnosť efektívne útočiť. Neuspeli ani v koncovkách setov, kedy sa im konečne podarilo bodovo dostihnúť súpera, ale naháňaním straty z úvodov setov im už nezostali sily na záverečný finiš.

Ostatné výsledky jesennej časti

 • Čadca – Žilina A 3:1 a 3:0
 • Čadca – Tvrdošín 3:0 a 3:0
 • Liptovský Hrádok – Čadca 3:0 a 3:1

Tabuľka po jennej časti - kadetky - sever

 1. Lip. Hrádok
 2. Čadca
 3. Novoť
 4. Žilina A
 5. VA Žilina
 6. Tvrdošín

Staršie žiačky

Družstvo starších žiačok pokračovalo zápasmi na palubovke Lipt. Hrádku, kde okúsili prvýkrát trpkosť prehry. V prvom zápase našim dievčatám nešlo podanie a prejavila sa aj únava z cesty a skorého vstávania. Celkovo podali matný výkon a Liptáčky ho zaslúžene vyhrali. V druhom zápase však Čadčianky odplatili domácim prehru. Hoci po veľkom boji, v tiebreaku, napokon získali druhý zápas vo svoj prospech.

Rovnako ťažký zápas odohrali Čadčianky na pôde žilinského družstva, ktoré v prípade úspechu mohlo naše družstvo tabuľkovo predstihnúť. Domáce mali dobré podanie a dokázali aj pomerne úspešne útočiť. Naše hráčky však statočne bránili a súperovi sa nechceli poddať. V našom útoku sa opäť zaskvela Monika Jurišová, ktorej smeče nevedel súper počas celého zápasu účinne spracovať. Spolu s Dominikou Marjakovou a Ingrid Andočovou boli naše najviac bodujúce hráčky. O náročnom zápase hovorí aj skóre jednotlivých setov, kde domáce družstvo v každom sete uhralo aspoň 19 bodov. Žilinu sme napokon zdolali a dostali sa na prvé miesto v súťaži.

Jesennú časť ukončili naše dievčatá na ihrisku OA v Pov. Bystrici, posledného družstva súťaže. Zápasy zodpovedali postaveniu oboch družstiev v tabuľke. Naše družstvo po jednoznačnom výkone získalo plný počet bodov a do jarnej časti pôjde z prvého miesta.

Ostatné výsledky jesennej časti

 • Lipt. Hrádok B – Čadca 3:1 a 2:3
 • Žilina B – Čadca 0:3 a 0:3
 • OA Pov. Bystrica – Čadca 0:3 a 0:3

Tabuľka po jesennej časti - staršie žiačky II. trieda – sever

 1. Čadca
 2. Žilina B
 3. Lip.Hrádok B
 4. Ml. Pov.Bystrica B
 5. Martin
 6. OA Považská Bystrica

Mladšie žiačky

Svoju súťaž v Midimaxe (4-kový volejbal) začali aj mladšie žiačky. Je to súťaž najmladších adeptiek volejbalu. Za naše B-družstvo nastúpila aj najmladšia hráčka súťaže, len 9-ročná Barbara Jakubíková.

Súťaž sa hrá v prvej fáze vyraďovacím spôsobom. Za každý klub nastupujú 2 družstvá, ktoré odohrajú turnaj systémom každý s každým.

V prvom kole vyradili naše hráčky obe družstvá zo Žiliny a postúpili do ďalšieho kola. V druhom kole narazia na silné družstvo z Púchova, vedúce družstvo v 6-kovom volejbale. Začíname 16.12. na pôde Púchova, odveta sa hrá 20.1. v Čadci.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk