Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Rada Združenia miest a obcí Kysúc o cestnej infraštruktúre

Publikované: 19. 04. 2011 15:42

Rada Združenia miest a obcí Kysúc, pod vedením PaedDr. Andrei Šimurdovej, starostky Skalitého, v zložení Božena Poliačková, starostka Klubiny, Miroslav Rejda, primátor Turzovky, Ing. Milan Gura, primátor Čadce a Juraj Strýček, starosta Svrčinovca, na svojom riadnom rokovaní 14. 4. 2011 otvorila otázku stavu cestnej infraštruktúry na Kysuciach. Na Rade ZMOK vystúpil Ing. Seifert, zástupca Slovenskej správy ciest, ktorý informoval o financiách, ktoré Žilinský samosprávny kraj použil na opravu a obnovu cestnej siete a mostov na Kysuciach. Za posledných 6 rokov celkovo bolo na cesty II. a III. triedy v našom regióne vynaložené 9 853 014,- €. Tieto peniaze šli z rozpočtu ŽSK a európskych fondov, ktoré ŽSK získal.

Starostovia sa tiež dozvedeli plán opráv úsekov kysuckých ciest, ktoré prídu na radu tento rok. Sú to cesta z Makova smerom na Turzovku, vo Vysokej nad Kysucou smerom na Semeteš a cesta v Oščadnici a Krásne nad Kysucou.

Ing. Seifert podal informáciu o celoštátnom sčítaní dopravy 2010. Z tohto vyplynulo, že za posledných 5 rokov narástol počet prejdených áut v úseku Žilina – Čadca – Svrčinovec až na porovnateľné číslach s dobre známym preťaženým úsekom Žilina - Martin. Nárast frekvencie dopravy za posledných 5 rokov na ceste Čadca - Makov je viac ako 100 %. V tejto súvislosti Rada ZMOK označila výstavbu diaľnice D3 Žilina – Svrčinovec ako nevyhnutnú.

Rada ZMOK pripravovala nasledujúci Snem Združenia miest a obcí Kysúc, ktorý bude spoločný z regionálnym združením miest a obcí Dolných Kysúc. Primátori a starostovia budú spoločne nominovať členov dozornej rada a predstavenstva do spoločnosti SEVAK, a.s. Žilina, v ktorom sú mestá a obce podielnikmi.

Z dôvodu prípravy nového grafikonu železničnej dopravy, Rada ZMOK vyzvala listom Železničnú spoločnosť Slovensko, aby jej predstavitelia nezabudli na svoj sľub a prizvali samosprávu k jeho kreovaniu. Taktiež dala nesúhlasné stanovisko so zrušením zastavovanie rýchlikov v Čadci.

Rada ZMOK dopracovala plán činnosti a upravila rozpočet združenia na rok 2011. Okrem spoločného snemu starostov okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto sa pripravuje aj pracovná porada starostov s predstaviteľmi Žilinského samosprávneho kraja k otázkam vzťahu územnej a miestnej samosprávy a k pálčivej otázke využívania a spravovania miestnych komunikácii obcami.

Mgr. Marta Sláviková
Tajomník ZMOK

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk