Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Rada Združenia miest a obcí Kysúc o cestnej infraštruktúre

Publikované: 19. 04. 2011 15:42

Rada Združenia miest a obcí Kysúc, pod vedením PaedDr. Andrei Šimurdovej, starostky Skalitého, v zložení Božena Poliačková, starostka Klubiny, Miroslav Rejda, primátor Turzovky, Ing. Milan Gura, primátor Čadce a Juraj Strýček, starosta Svrčinovca, na svojom riadnom rokovaní 14. 4. 2011 otvorila otázku stavu cestnej infraštruktúry na Kysuciach. Na Rade ZMOK vystúpil Ing. Seifert, zástupca Slovenskej správy ciest, ktorý informoval o financiách, ktoré Žilinský samosprávny kraj použil na opravu a obnovu cestnej siete a mostov na Kysuciach. Za posledných 6 rokov celkovo bolo na cesty II. a III. triedy v našom regióne vynaložené 9 853 014,- €. Tieto peniaze šli z rozpočtu ŽSK a európskych fondov, ktoré ŽSK získal.

Starostovia sa tiež dozvedeli plán opráv úsekov kysuckých ciest, ktoré prídu na radu tento rok. Sú to cesta z Makova smerom na Turzovku, vo Vysokej nad Kysucou smerom na Semeteš a cesta v Oščadnici a Krásne nad Kysucou.

Ing. Seifert podal informáciu o celoštátnom sčítaní dopravy 2010. Z tohto vyplynulo, že za posledných 5 rokov narástol počet prejdených áut v úseku Žilina – Čadca – Svrčinovec až na porovnateľné číslach s dobre známym preťaženým úsekom Žilina - Martin. Nárast frekvencie dopravy za posledných 5 rokov na ceste Čadca - Makov je viac ako 100 %. V tejto súvislosti Rada ZMOK označila výstavbu diaľnice D3 Žilina – Svrčinovec ako nevyhnutnú.

Rada ZMOK pripravovala nasledujúci Snem Združenia miest a obcí Kysúc, ktorý bude spoločný z regionálnym združením miest a obcí Dolných Kysúc. Primátori a starostovia budú spoločne nominovať členov dozornej rada a predstavenstva do spoločnosti SEVAK, a.s. Žilina, v ktorom sú mestá a obce podielnikmi.

Z dôvodu prípravy nového grafikonu železničnej dopravy, Rada ZMOK vyzvala listom Železničnú spoločnosť Slovensko, aby jej predstavitelia nezabudli na svoj sľub a prizvali samosprávu k jeho kreovaniu. Taktiež dala nesúhlasné stanovisko so zrušením zastavovanie rýchlikov v Čadci.

Rada ZMOK dopracovala plán činnosti a upravila rozpočet združenia na rok 2011. Okrem spoločného snemu starostov okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto sa pripravuje aj pracovná porada starostov s predstaviteľmi Žilinského samosprávneho kraja k otázkam vzťahu územnej a miestnej samosprávy a k pálčivej otázke využívania a spravovania miestnych komunikácii obcami.

Mgr. Marta Sláviková
Tajomník ZMOK

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk