Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Združenie miest a obcí Kysúc volilo

Publikované: 25. 02. 2011 15:05

Na zasadaní Snemu Združenia miest a obcí Kysúc konaného dňa 16. 2. 2011 v Čadci sa uskutočnila voľba nového predsedu a Rady združenia. Primátori a starostovia okresu Čadca si tento krát s pomedzi seba na post predsedu ZMOK vybrali ženu, a to Andreu Šimurdovú, starostku obce Skalité. Členmi Rady ZMOK sú zástupcovia jednotlivých dolín a mesta Čadca: Božena Poliačková, starostka Klubiny, Milan Gura, primátor Čadce, Miroslav Rejda, primátor Turzovky a Juraj Strýček, starosta Svrčinovca.

Tento rok je volebným rokom aj pre celoslovenské Združenie miest a obcí Slovenska. Na takzvanom veľkom sneme ZMOS sa bude voliť nové vedenie a nový predseda po odstupujúcom Michalovi Sýkorovi. Čadčianske Združenie miest a obcí Kysúc jednoznačne nominovalo na post predsedu ZMOS Miroslava Rejdu, ktorý už dlhé roky pracuje v Rade ZMOS. Miroslav Rejda má podporu 20 ďalších regionálnych združení z celého Slovenska.

Po volebných bodoch pokračoval Snem ZMOK ďalším programom. Na minulom sneme starostovia vyhlásili petičnú akciu za zachovanie regionálnych železničných tratí na Kysuciach. Tento týždeň sa kompletizovali petičné hárky, ktoré primátor mesta Čadca, Milan Gura a nová predsedníčka ZMOK Andrea Šimurdová osobne odovzdajú ministrovi dopravy Jánovi Fígeľovi v deň ich spoločného rokovania v Bratislave. Do dňa konania snemu bolo odovzdaných celkovo 580 petičných hárkov, s vyše 10 000 podpismi.

Primátori a starostovia sa veľmi rozhorčene vyjadrovali k medializácii platových podmienok starostov, ktoré sú veľkými média neustále globálne prezentované ako neprimerané. Starostovia odmietli kolektívnu vinu a dehonestáciu práce samosprávy. Štát na ich plecia nakladá čoraz viac prenesených kompetencií a starosta sa tak stáva zodpovedným za všetky oblasti života spoločnosti vo svojej obci. Takýto bulvárny postup médií je demotivujúci pre prácu nielen starostov ale aj pre ostatných zamestnancov mestských a obecných úradov a tak ho zástupcovia samospráv jednomyseľne odsúdili.

Marta Sláviková
Tajomník ZMOK

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk