Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto dalo zelenú diaľnici, pre Čadcu žiada Bukovský most

Publikované: 30. 01. 2014 11:40

Primátor Milan Gura podpísal súhlas mesta, ktorý je potrebný na vydanie konečného stavebného povolenia. Ako povedal dnes na tlačovej konferenci, ide o najdôležitejší dokument pre Čadcu a Horné Kysuce za posledný rok. Diaľnica je kľúčovou infraštruktúrou pre Kysucký región.

"Vieme veľmi dobre, že investori sa na Kysuce nehrnú práve preto, že máme nedostatočnú infraštruktúru. D3 by mala problémy vyriešiť," dodal Milan Gura.

Bukovský most ako strategický dopravný uzol

Vedenie mesta má povinnosť hájiť predovšetkým záujmy mesta a jeho občanov. Vydanie stavebného povolenia podmieňuje výstavbou mostného prepojenia cez rieku Kysuca, ktoré vedie do miestnej časti Bukov. Súčasný provizórny most nevyhovuje ani ako staveniskový prístup, ani ako konečná stavba.

V projekte výstavby Diaľnice D3 ale výstavba nového mosta chýba. Dokument počíta s osadením provizórneho mostného prepojenia v čase výstavby, po jej ukončení je však v pláne ho demontovať. S takýmto riešením nemôže Mesto Čadca súhlasiť.

"Minulý rok navštívil Čadcu minister dopravy Ján Počiatek. Sám si vyhodnotil situáciu v Čadci. Ako povedal, výstavba Bukovského mosta je nevyhnutná. Teda my len nadväzujeme a napĺňame i stanovisko ministra dopravy," dodal primátor Milan Gura.

Most Bukov je dopravným uzlom nielen pre Čadčanov, ale pre celé Horné Kysuce. Okrem iného slúži i ako náhradné dopravné spojenie pri výluke tunela Horelica. Je dôležitou súčasťou koplexnej cestnej dopravy.

Mesto Čadca podporuje všetky kroky k okamžitému začatiu stavebných prác Diaľnice D3, ktorá je hlavným koridorom a spojnicou zo Slovenska na sever. Diaľnica D3 je nevyhnutnou súčasťou rozvoja Kysúc ako základná infraštruktúra na podporu ekonomických a obchodných aktivít.

Ilustračné foto

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk