Pozvánka na vyhodnotenie literárnej súťaže

Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca a Galéria Čadca vyhlásili literárnu súťaž pre mládež od 13 do 19 rokov SLOVO O OBRAZE o najlepšiu úvahu alebo esej na motívy umeleckých diel z výstavy GALANDOVCI, inštalovanej v priestoroch Galérie v Mestskom dome v Čadci. Prihlásení autori si mohli vybrať a zamyslieť sa nad niektorým zo 40 diel popredných slovenských maliarov a sochárov – M. Paštéku, V. Kompánka, M. Laluhu, A. Rudavského, I. Štubňu, P. Tótha, R. Krivoša a A. Barčíka. V rámci dvoch kategórií sa prihlásilo so svojimi prácami16 autorov. Aj touto cestou pozývame na slávnostné vyhodnotenie súťaže všetkých autorov, ktorí zaslali svoje práce do súťaže, ako aj ich pedagógov, priateľov a príbuzných. Na podujatie má prístup aj verejnosť. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční v Galérii v Čadci v stredu 24. 6. 2015 o 10.00 hod. Najlepšie práce v každej kategórii budú ocenené výtvarnými originálmi. Popritom budú udelené aj ďalšie ceny a prémie. Diplomy a vecné odmeny sú pripravené pre všetkých zúčastnených autorov. V závere podujatia bude pre záujemcov premietnutý aj dokumentárny film o Galandovcoch.

Srdečne vás pozývame do galérie a prajeme vám pekný umelecký zážitok. Výstava GALANDOVCI potrvá do 10. júla 2015. Galéria Čadca je otvorená v pondelok - piatok od 8.00 do 16.00 h. Na požiadanie a pre skupiny aj mimo uvedených hodín. VSTUP JE VOĽNÝ. Informácie: Galéria Čadca, Námestie slobody 30, 022 01 Čadca, 041/76 300 14.