Fašiangy sú najmä o tradíciách a dobrom jedle

Už od nepamäti sa toto obdobie spája s ľudovou zábavou, výborným jedlom a pitím. Fašiangové obdobie nie je len o plesových róbach ale aj o zvykoch a tradíciách. Tie sa doteraz zachovávajú aj v našom meste. Toto prechodné obdobie medzi zimou a jarou  sa nesie v radostnom duchu.

V utorok, 9.2.2016 od 14 hod. dude vládnuť našim mestom dobrá zábava.  Veď podstatou fašiangových osláv je tancovanie, maškarné odevy a rôzne sprievody.

Primátor pozýva do fašiangového sprievodu

Už zajtra nás čaká posledná fašiangová zábava, ktorú pripraví folklórna skupina z Kysuckého Lieskovca. Sprievod začína o 14.00 hod. pred Kysuckým múzeom v Čadci, pôjde smerom k obchodnému domu Tempo, cez Matičné námestie, pokračovať bude smerom ku Kysuckej knižnici cez Palárikovu ulicu k Mestskému úradu  a svoje účinkovanie ukončí pred Kysuckým múzeom.

Fašiangy a šišky patria k sebe

Bezpochyby je šiška korunou fašiangov. Primátor mesta Ing. Milan Gura na zajtra k fašiangovému sprievodu pripravil pre občanov a návštevníkov mesta toto sladké potešenie plnené lekvárom.

Na  podujatie Vás  srdečne pozývame!