Kysucký maratón odštartoval Čadčianske kultúrne leto

Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca a ich partneri pripravili aj počas tohto leta cyklus kultúrnych, športových a spoločenských podujatí pod názvom Čadčianske kultúrne leto (ČKL). Na Matičnom námestí ho za mimoriadne teplého počasia odštartoval 42. Kysucký maratón, Jánska vatra a V. ročník súťaže vo varení gulášu. Dobrú pohodu, bohatý hlavný i sprievodný program už tradične ponúkne obyvateľom i návštevníkom mesta Bartolomejský hodový jarmok a festival Drôtománia, ktoré sú na programe 27. – 28. augusta a budú vyvrcholením kultúrneho leta v našom meste. Popri domácich obľúbených umeleckých kolektívoch Kysučan, Kelčovan či MSZ Kysuca sa predstavia aj poprední slovenskí speváci a kapely Dominika Mirgová, Gladiátor, Lojzo či Everlong, známa česká interpretka Lenka Filipová, jedinečné sláčikové zoskupenie Adventure String, umelci z našich partnerských miest Žywiec, Toruń a Valašské Meziříčí a ďalší. Pre najmladších návštevníkov je pripravené Divadlo Maškrta, zábavné vystúpenia na chodúľoch v podaní hercov Divadelného centra Martin, výtvarné workshopy a ďalšie zábavné aktivity v areáli detskej zóny vedľa Domu kultúry v Čadci. Tešiť sa môžete aj na festival Revival night (26. august) a kapely Bon Jovi, Metallica či Kabát. Nebude chýbať ani obľúbené Kino pod hviezdami či ďalšie vystúpenia, koncerty a výstavy. Galéria Čadca pozýva na výstavu Milana Paštéku (do 5. augusta) a na expozíciu drevených plastík a reliéfov z dielne jubilujúceho čadčianskeho rodáka Pavla Krkošku (od 12. 8.) Milovníci vody sa môžu prihlásiť na dva cykly Letnej školy plávania a na priaznivcov turistiky čaká tradičný pochod Drotárskymi chodníčkami (27. august). Novinkou počas leta je atraktívny festival Bažant Kinematograf, ktorý zavíta do Čadce po prvýkrát. V dňoch 6. – 9. 7. si môžete pozrieť vynikajúce a doma i v zahraničí viackrát ocenené koprodukčné filmy slovenských a českých tvorcov Wilsonov, Eva Nová, Kobry a užovky a Stratení v Mníchove. 30. júla zavítajú do Čadce na Palárikovu ulicu počas Beskyd rally skvostné historické vozidlá. Definitívne sa s letom rozlúčime 16. 9. koncertom nazvaným Rozlúčka s letom, počas ktorého vás budú baviť Emma Drobná, Pavol Kovalíček a DESMOD.

Vstup na všetky podujatia je voľný (s výnimkou letnej školy plávania).

Srdečne vás pozývame a prajeme vám krásne leto a príjemné zážitky.