V Čadci leto odpálime 25. júna

Rozhodne si nenechajte ujsť štart Čadčianskeho kultúrneho leta 2016.

Čadčianske kultúrne leto už tradične odštartuje sobotné podujatie plné športu, dobrého jedla a tradícií. Športové podujatie Kysucký maratón, pálenie Jánskej vatry a súťaž vo varení gulášu to všetko prináša jeden deň 25. jún 2016 na Matičnom námestí v Čadci.  Pre návštevníkov bude pripravená ochutnávka tradičnej pochúťky, pestrý kultúrny program, tradičná tombola a dobrá zábava.

Tradície, zábava, šport, dobré jedlo na jednom mieste

Športovci podajú kvalitní výkon, gurmáni jedinečne navaria a hudobníci spríjemnia túto celodňovú akciu pod záštitou primátora Ing. Milana Guru. Pozývame Vás preto medzi nás pred Dom kultúry.  Už teraz môžeme zaručiť, že sa z kotlov bude šíriť vôňa, ktorej nik v meste neodolá.

Súťaž vo varení kotlíkového gulášu

Čadca bude v sobotu 25.jún plná kuchárov a bude voniať pravým kotlíkovým gulášom. Pridajte sa medzi nás a ukážte súperom ako má chutiť ten víťazný guláš.

Súťažia družstvá. Každé súťažné družstvo si prinesie potrebné suroviny a náradie na prípravu, ostatné je pod taktovkou organizátora.

Tohtoročné pravidlá, pokyny a priebeh súťaže:

• Varenia sa zúčastňujú minimálne 2 členné družstvá, môžu byť rodinné, firemné, obecné bez ohľadu na vek,
  • Súťažné družstvá súťažia pod zvoleným menom družstva,
  • Registrácia súťažných tímov o 13.00 hod.,
  • Začiatok varenia od 13:00 hod. a koniec je najneskôr o 18:00 hod., kedy bude vyhodnotenie,
  • Varí sa „originál kotlíkový guláš“. Množstvo vareného guláša nie je limitované. Jedinou podmienkou je, aby bol guláš varený z mäsa,
  • Všetky suroviny a ingrediencie potrebné na varenie guláša ako i kotol so samostatným ohniskom tzv. „parák“ a všetko potrebné náradie k vareniu guláša si zabezpečia súťažné družstvá samé a na svoje náklady a nebezpečenstvo. Organizátori zabezpečia studenú pitnú vodu, palivové drevo a vrecia na odpad,
  • Súťažiaci sú povinní všetky ingrediencie potrebné na prípravu gulášu pripravovať priamo na mieste,
  • Chlieb, misky, lyžice, servítky zabezpečí usporiadateľ,
  • Po ukončení varenia bude odobratá jedna porcia za účelom hodnotenia. Hodnotiaca komisia dostane vzorky bez toho, aby vedela, ktoré družstvo  guláš pripravovalo, pre zachovanie objektivity,
  • Hodnotiť sa bude: chuť, farba, tímová práca,
  • Pre členov družstva je pripravený pitný režim

Každé súťažné družstvo dostane od organizátora upomienkový predmet podujatia. Tí najlepší budú ohodnotení hodnotnými cenami.

Prihlasovať sa môžete na tel. číslo 0908 563 198, e-mail jozef.mozol@mestocadca.sk.

Informácie nájdete aj na facebooku mesta Čadca.