Pozvanie na jubilejnú 50. Palárikovu Rakovú Čadca – Raková, 24. – 30. apríla 2017

Hlavní organizátori – Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Čadca a Obec Raková vás srdečne pozývajú na divadelné predstavenia v rámci jubilejnej 50. Palárikovej Rakovej – národnej súťažnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby, ktorá sa koná v roku 195. výročia narodenia Jána Palárika (27. 4. 1822). Prehliadka sa uskutoční v dňoch 24. – 30. apríla 2017 v Čadci a Rakovej. Osobitne vás pozývame na súťažné i pohostinné divadelné predstavenia do Domu kultúry v Čadci, na tradičný sprievod divadelníkov mestom (26. 4. o 13.45 hod. od domu kultúry) a na slávnostné otvorenie Palárikovej cesty (26. apríla o 14.00 h, Palárikova ul. pri hoteli Tatra Inn), ktorá symbolicky spojí Čadcu a Rakovú. Úsek Palárikovej cesty dlhý 4 km bude viditeľne označený v Čadci i v Rakovej v dlažbe osadenými kamennými platňami. Slávnostné otvorenie festivalu je na programe v stredu 26. apríla o 18.00 h v Kultúrnom dome J. Palárika v Rakovej a finálový večer spojený s vyhlásením výsledkov 50. Palárikovej Rakovej sa uskutoční v Dome kultúry v Čadci v piatok 28. apríla o 18.00 h. Súčasťou piatkového večera bude aj pohostinné divadelné predstavenie Polnočná omša v podaní hercov Slovenského národného divadla. Počas siedmich festivalových dní sa v Čadci a v Rakovej predstaví celkom 17 divadelných kolektívov, ktoré uvedú 19 predstavení. Sprievodný program ponúka aj štyri výstavy a vzdelávací program pre žiakov základných škôl pod názvom Ján Palárik v našej pamäti. Podrobný program nájdete na propagačných materiáloch a veľkorozmerných plagátoch prehliadky.

Plagát Palárikova Raková