Dievčatá a chlapci, príďte medzi nás!

Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci a pripravili v spolupráci s mestskými vzdelávacími subjektmi a ďalšími partnermi pri príležitosti Medzinárodného dňa detí bohatý a pestrý cyklus podujatí pod názvom Mesto Čadca deťom a mládeži 2017. Cyklus začal v Dome kultúry v Čadci už 28. mája premiérovým dňom súboru moderného tanca JOJA a pokračoval prehliadkou kysuckých mažoretiek a čitateľským maratónom.

Tradičný Deň športu a kultúry detí a mládeže mesta Čadca sa uskutoční v piatok 2. júna od 9.00 hod. Pre deti mestských základných i materských škôl je pripravený bohatý športový a kultúrny program v Dome kultúry a na Matičnom námestí v Čadci, ako aj v areáloch škôl a na mestských športoviskách. Na deň detí 1. júna bude pre všetky deti do 15 rokov otvorená a bezplatná aj mestská plaváreň a zábavný program chystá v tento deň aj supermarket TEMPO. Čadčianske kino pripravilo sériu filmových rozprávok a DaMDS EVA slávnostnú premiéru divadelného predstavenia Svedomie na motívy novely Mila Urbana (1. jún). Pozveme vás i do Rozprávkového lesa (4. júna). Nebudú chýbať ani obľúbené výtvarné workshopy a tradičný galakoncert mladých talentovaných hudobných interpretov v rámci Festivalu komornej hry (8. jún). Svoje priestory vám ponúka aj mestská galéria, kde  môžete zažiť netradičné chvíle s výtvarným umením a pozrieť si výstavu Zem Slovensko XIII., v rámci ktorej sa predstavuje 32 umelcov zo stredného Slovenska. Podrobný program nájdete aj na osobitných plagátoch v meste i na všetkých mestských školách. Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vás.

Plagát k podujatiu