Pozvanie 51. Palárikovu Rakovú

Hlavní organizátori – Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Čadca a Obec Raková vás srdečne pozývajú na divadelné predstavenia a sprievodný program v rámci 51. Palárikovej Rakovej – národnej súťažnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby, ktorá sa koná v dňoch 23. – 27. apríla 2018 v Čadci a Rakovej. Osobitne vás pozývame na súťažné i pohostinné divadelné predstavenia do Domu kultúry v Čadci a na tradičný sprievod divadelníkov mestom (25. 4. o 14.00 hod.).  Slávnostné otvorenie festivalu je na programe v stredu 25. apríla o 18.00 h v Kultúrnom dome J. Palárika v Rakovej a finálový večer spojený s vyhlásením výsledkov 51. Palárikovej Rakovej sa uskutoční v Dome kultúry v Čadci v piatok 27. apríla o 18.00 h. Súčasťou piatkového večera bude aj pohostinné divadelné predstavenie Dobro v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre. Počas piatich festivalových dní sa v Čadci a v Rakovej predstaví celkom 11 divadelných kolektívov, ktoré uvedú 17 predstavení. Sprievodný program ponúka aj štyri výstavy.

Garantmi festivalu sú Žilinský samosprávny kraj, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Mesto Čadca Obec Raková.

Plagát k podujatiu. Program v prílohe vo formáte pdf./img/galleries/7/big/304283046.jpg