Pozvánka na chrámový koncert Ad Una Corda

Srdečne pozývame priaznivcov hudby a zborové spevu na koncert chrámového zboru Ad Una Corda z Pezinka. Koncert sa uskutoční v sobotu 13. októbra 2018 o 18.00 v kostole sv. Bartolomeja v Čadci. Zbor sa predstaví pod vedením dirigenta Mariána Šipoša a uvedie skladby slovenských a svetových hudobných majstrov.

Pezinský chrámový zbor Ad Una Corda sa venuje predovšetkým interpretácii klasickej i modernej chrámovej hudby a jej spopulárneniu. Má dlhoročnú tradíciu. Jej korene siahajú až do roku 1867, kedy vznikol v Pezinku Spevácky spolok. Zbor má za sebou celý rad aktivít, najmä koncertov, súťaží a festivalov. Koncertoval v 15 európskych krajinách, USA i v Izraeli. Spolupracuje aj s profesionálnymi hudobnými telesami ako Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Musica Aeterna, Solamente Naturali, Štátny komorný orchester Žilina či Slovenský komorný orchester. Na konci radu dirigentov, ktorí nás formovali po celé desaťročia, stojí od roku 1987 Marián Šipoš. Za aktívnu činnosť bol zbor v roku 2000 ocenený Mestom Pezinok a v roku 2005 Bratislavským samosprávnym krajom.

Plagát k podujatiu