Pozvanie na 52. Palárikovu Rakovú Čadca – Raková, 24. – 30. apríl 2019

Hlavní organizátori vás srdečne pozývajú na divadelné predstavenia a sprievodný program 52. Palárikovej Rakovej – národnej súťažnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby, ktorá sa koná v dňoch 24. – 30. apríla 2019 v Čadci a Rakovej. Osobitne vás pozývame na súťažné i pohostinné divadelné predstavenia do Domu kultúry v Čadci a na tradičný sprievod divadelníkov mestom (24. 4. o 14.00 hod.).  Slávnostné otvorenie festivalu je na programe v stredu 24. apríla o 18.00 h v Kultúrnom dome J. Palárika v Rakovej a finálový večer spojený s vyhlásením výsledkov 52. Palárikovej Rakovej sa uskutoční v Dome kultúry v Čadci v piatok 26. apríla o 18.00 h. Súčasťou piatkového večera, na ktorý pozývame širokú verejnosť, bude aj pohostinné divadelné predstavenie Jánošík alebo pravda je len jedna v podaní hercov Spišského divadla zo Spišskej Novej Vsi. Počas piatich festivalových dní sa v Čadci a v Rakovej predstaví celkom 10 divadelných kolektívov, ktoré uvedú 15 predstavení. V súťažnej časti uvidíme divadelníkov Tisovca, Lučenca, Ráztoky, Prievidze a Brezna. Nebudú chýbať ani naši krajania – reprezentanti festivalu DIDA Pivnica (Srbsko) – Slovenské divadlo VHV zo Starej Pazovy. Sprievodný program festivalu ponúka tri výstavy (Divadelné masky v Dome kultúry v Čadci, Ja a divadlo v Kultúrnom dome v Rakovej, Ján Palárik a Palárikova Raková v Kysuckej knižnici) a prednášky pre žiakov základných škôl pod názvom Ján Palárik v našej pamäti (Kysucká knižnica, 20. – 30. apríl)

Garantmi festivalu sú Žilinský samosprávny kraj, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Mesto Čadca a Obec Raková.

Plagát k podujatiu