Vráťme drevu život – myšlienka, ktorá vznikla pred 10 rokmi

Každoročne mesto organizuje Rezbárske sympózium – Čadca mesto so srdcom, ktorého hlavnou myšlienkou je vrátiť kalamitné drevo do parku.

Už desiaty ročník podujatia

Od kalamity ubehlo už desať rokov a tento rok Mesto Čadca organizuje už desiatyročník tohto podujatia. Sochy zo sympózií sú postupne osádzané na území mesta.  Najväčšej radosti a pozornosti sa teší Betlehem, ktorý je každý rok vystavený na námestí počas vianočných trhov. No posledné sympózia tešia najmä našich škôlkarov a rodičov. Sochy rozprávkových postavičiek ich denne vítajú pred budovou škôlky: zvedavá Máša a medveď, obľúbená Elza a Olaf , obrovský Shrek a Fiona či postavičky dvoch valachov Maťko a Kubko.

A čo nás čaká tento rok?

Príďte sa osobne presvedčiť. Rezbárske sympózium bude prebiehať od 24. 9. - 26.9.2020 na sídlisku Žarec - chata kurty Žarec /Oddychovo-športový areál nájdete v Čadci na sídlisku Žarec za posledným výškovým panelákom, resp. „čínskym“ múrom smerom do Vojtov/.

Tešíme sa na Vás.

Plagát k podujatiu