O čom snívajú naše deti? Výtvarná súťaž detí materských škôl

Pri príležitosti Dňa detí vyhlásilo oddelenie školstva, kultúry, mládeže a športu Mesta Čadca v spolupráci s Domom kultúry v Čadci (DK) a mestskými materskými školami výtvarnú súťaž pod názvom O čom snívam. Do súťaže sa mohli zapojiť deti všetkých čadčianskych materských škôl v troch vekových kategóriách: 3 – 4 roky, 4 – 5 rokov, 5 – 6 rokov. Deti mali pri tvorbe skutočnú slobodu, práce mohli byť dvojrozmerné i priestorové, vytvorené rôznymi technikami. Škôlky zaslali do súťaže takmer 100 výtvarných detských prác. Vo štvrtok 27. mája 2021 sa v Dome kultúry v Čadci zišli členovia poroty – pedagógovia oboch našich základných umeleckých škôl a spoločne s výtvarníčkou DK vyhodnotili a ocenili najoriginálnejšie práce. A hoci to bola úloha neľahká – veď každá kresbička či maľba vytvorená dieťaťom má svoju neoceniteľnú hodnotu a originálny výraz – v každej kategórii vybrali a ocenili tri najpozoruhodnejšie dielka.

A tu sú výsledky súťaže:

I. kategória: deti vo veku od 3 do 4 rokov

1. Nelka Balážová, MŠ, Hurbanova ul.

2. Jurko Majtan, MŠ, Hurbanova ul.

3. Michaelka Krkošková, ZŠ s MŠ, Horelica

II. kategória: deti vo veku od 4 do 5 rokov

1. Andrejko Padyšák, MŠ, ul. J. Kráľa

2. Dorotka Kondeková, ZŠ s MŠ, Podzávoz

3. Simonka Krkošková, MŠ, ul. F.Kráľa

III. kategória: deti vo veku od 5 do 6 rokov

1. Ninka Mičkechová, MŠ, Milošová

2. Janka Nezvalová, MŠ, ul. J. Kráľa
  3. Terezka Hlavová, MŠ, ul. SNP

Oceneným dievčatkám a chlapcom srdečne blahoželáme a ďakujeme za ich práce a snaživosť. Naše úprimné poďakovanie však patrí všetkým malým výtvarníkom a výtvarníčkam, ktorí sa do súťaže zapojili, ako aj ich učiteľkám a vychovávateľkám za to, že neúnavne podnecujú a rozvíjajú detskú fantáziu a tvorivosť.

Ceny pre ocenených malých autorov venovalo Mesto Čadca a pre deti ich prevezmú, vzhľadom na aktuálnu situáciu a platné opatrenia, 31. mája 2021 riaditeľky jednotlivých materských škôl.

Ak chcete vedieť, o čom snívajú naše deti, príďte sa pozrieť na ich pôvabné výtvarné práce. Výstava je inštalovaná vo foyeri DK na 1. poschodí do 27. júna 2021. Nenechajte si ju ujsť.