Pozvánka na koncert 3. ročníka hudobného festivalu PRO MUSICA NOSTRA

Mesto Čadca, Hudobné centrum Bratislava a OZ Naša kultúra vás srdečne pozývajú na koncert 3. ročníka prestížneho medzinárodného hudobného festivalu PRO MUSICA NOSTRA, ktorý sa uskutoční v sobotu 19. júna 2021 o 19.00 hod. v kostole sv. Bartolomeja v Čadci. V podaní vynikajúceho hudobného zoskupenia BABORÁK ENSEMBLE pod vedením svetoznámeho hornistu a dirigenta Radka Baboráka zaznejú skladby z repertoára hudobných majstrov W. A. Mozarta, L. Sinigaglia, A. K. Glazunova, J. Brahmsa, L. B. Kogana.
V rámci festivalu, ktorý potrvá od 13. do 20. júna 2021 sa uskutoční 8 jedinečných koncertov na pôde duchovných stánkov a architektonických kultúrnych pamiatok Žilinského kraja.

BABORÁK ENSEMBLE sa v Čadci predstaví v zložení: Milan Al-Ashab – 1. husle, Martina Bačová – 2. husle, Karel Üntermüller – viola, Hana Baboráková – violončelo a Radek Baborák – lesný roh.

V minulom roku sa festival pre pandémiu neuskutočnil, no veríme, že v tomto roku sa umelci zaskvejú v plnej sile. Vstupné na koncert je dobrovoľné. Nenechajte si ujsť tento výnimočný umelecký zážitok.

Všetkých návštevníkov aj touto cestou žiadame o dodržanie aktuálnych protipandemických opatrení.

Plagát k podujatiu

BABORÁK  ENSEMBLE

BABORÁK ENSEMBLE založil hornista a dirigent Radek Baborák. Jeho členov spája radosť zo vzájomného zdieľania hudby starých majstrov štyroch štýlových období, entuziazmus pri objavovaní neznámych skladieb a hľadanie osobitého, netradičného vyznenia kompozícií, ktoré sú ansámblu venované alebo autorsky upravené. Jadrom komorného súboru je lesný roh a sláčikové kvarteto hrajúce v zložení Dalibor Karvay, Martina Bačová – husle, Karel Üntermüller – viola, Hana Baboráková – violončelo. Už od prvých koncertov a projektov sa táto formácia rozširuje podľa repertoárových a štýlových potrieb jednotlivých skladieb.

BABORÁK ENSEMBLE spolupracuje s radom výnimočných muzikantských osobností, koncertných majstrov a hráčov Berlínskej, Mníchovskej a Českej filharmónie akými sú Lorenz Nasturica, Wilfried Strehle, Wenzel Fuchs, Benze Boganiy, Jana Boušková. Spoločne s ním vystupujú aj spriaznené české súbory ako Epoque quartet, Clarinet Factory. Neoddeliteľnou súčasťou je spolupráca so skladateľmi, medzi ktorých patrí Miloš Bok, František Šterbák, Tomáš Ille, Ondřej Brousek.

BABORÁK ENSEMBLE pravidelne vystupuje na festivaloch Pražská jar, Smetanova Litomyšl, Mitte Europa, Janáčkov festival, Lipa Musica, Grünwalder Musiktage, Concerts in St. Donat Zadar a na koncertoch v Japonsku na pôde prestížných sál – Saporo, Tokio, Osaka. Ako rezidenčný súbor sa predstavil v rade koncertov v kláštore Sv. Anežky v Prahe. Svoj projekt ORQUESTRINA pokrstil vo vypredanej komornej sále Berlínskej filharmónie.

BABORÁK ENSEMBLE realizoval mnohé pozoruhodné nahrávky. Pre japonskú spoločnosť Exton debutové CD s prierezom skladieb od  Mozarta, Beethovena a ďalších hudobných skladateľov. Album ,,QuattroStagionni“ predstavilo taliansku hudbu A. Vivaldiho, A. Coreliho, G. Donizettiho, L. Sinigaglia, N. Rotu a bolo vyznamenané cenou japonských kritikov. Pre Supraphon natočil súbor skladby B. Martinů, Ch. Koechlina, C. Nielsena. CD ,,Orquestrina´´vydalo nezávislé nakladateľstvo Animal music a obsahuje úpravy diel A. Piazzollu – Historiredu Tango, M. Ravela – Bolero, G. Fauréa – Pavana.

Viac informácií nájdete na www.baborak.com