Presunúť na hlavný obsah

12.ročník Mesto otvorené umelcom 2023: Kultúrne podujatie, ktoré inšpiruje a spája umelcov a obyvateľov nášho mesta

Kultúra

Dom kultúry v Čadci sa stal domovom pre umelecké súbory, ktoré sa každoročne prezentujú i na zaujímavom  podujatí -  Mesto otvorené umelcom. Toto kultúrne podujatie, ktoré sa začína už 28.septembra 2023 Symbolickým otvorením umeleckej sezóny 2023/24.  Slávnostné otvorenie sa uskutoční  na námestí pred MsÚ v Čadci, následne bude sprievod pokračovať  Palárikovou ulicou a ukonči sa pri mestskej fontáne tanečným vystúpením. Účinkovať budú  členovia Detského a mládežníckeho divadelného súboru EVA, tanečnice SMT JOJA a mažoretky ELLČAČA a DFS Kelčovan. 

Počas troch dní nebudú chýbať tvorivé dielne v Galérii Čadca s akademickým sochárom J.Mundierom, komorný koncert v spoločnej úradovni MsÚ v Čadci, tanečné hodiny venované folklóru, dve fotografické vernisáže a podujatie ukončí už tradičný Fotomaratón Vlada Adámka.

"Mesto otvorené umelcom" je iniciatívou, ktorá si dáva za cieľ spojiť miestnych umelcov s verejnosťou prostredníctvom umenia. Toto podujatie ponúka umelcom príležitosť prezentovať svoje diela a zdieľať svoju tvorbu so širokou verejnosťou. Okrem toho sa tiež usiluje o podporu kultúrneho a umeleckého rastu v mestskej  komunite.

Podujatie "Mesto otvorené umelcom" je  dôkazom toho, že umenie má moc spojiť tvorivých ľudí a inšpirovať ich osobný a umelecký rast. Obyvatelia mesta Čadca sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program počas celej umeleckej sezóny 2023/24.

Plagát k podujatiu s programom. Program nájdete v prílohe na stiahnutie vo formáte docx.