Presunúť na hlavný obsah

Bartolomejský hodový jarmok 2023 s dobrými ohlasmi

Kultúra

Mesto Čadca v spolupráci s Domom kultúry v Čadci a ďalšími partnermi pripravilo počas posledného augustového víkendu (26. a 27. 8. 2023) tradičný Bartolomejský hodový jarmok. Jarmok sa konal pod záštitou primátora Mateja Šimáška a stretol sa veľmi dobrými ohlasmi. Prispelo k tomu veľkou mierou aj krásne slnečné počasie. Bohatý hlavný a sprievodný program s viac než 400 účinkujúcimi prilákal do Čadce tisícky návštevníkov. Mesto hýrilo storakými farbami a vôňami, odvšadiaľ sa ozývala čulá vrava, radostný smiech a najmä – nechýbala dobrá muzika, spev a tanec. Postarali sa o ne domáci i zahraniční interpreti, vynikajúci sólisti, folklórne kolektívy a hudobné skupiny. Atmosféra na Matičnom námestí i v ďalších lokalitách mesta bola príjemná a priateľská, všetci sa dobre zabávali. Veľmi príjemne sa u nás cítili aj predstavitelia našich partnerských miest z Poľska a Česka a ďalší pozvaní hostia.

POĎAKOVANIE

Predstavitelia Mesta Čadca aj touto cestou ďakujú všetkým organizátorom a spoluorganizátorom za dôslednú prípravu a kvalitnú realizáciu podujatia. Poďakovanie za finančnú podporu patrí aj našim partnerom. Za vynikajúce umelecké výkony ďakujeme všetkým domácim čadčianskym umelcom, ako aj tým, ktorí medzi nás zavítali z rôznych kútov Kysúc, Slovenska, Poľska a Českej republiky.

Garanti a hlavní organizátori podujatia: Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci. Spoluorganizátori : Mestá Toruň, Žywiec, Valašské Meziříčí, Obce Vysoká nad Kysucou, Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Skalité, Čierne, Stará Bystrica, Rímskokatolícka farnosť Čadca – mesto, Kysucká kultúrna nadácia, Mestský podnik služieb Čadca, Mestská polícia Čadca, Spolok priateľov Čadce, Kysucká hvezdáreň Kysucké Nové Mesto. Partneri: OCR Kysuce, SEVAK, a. s., ENGIE Services a. s., MARSUPIUM, s.r.o., Stredoslovenská energetika, a. s., STRABAG s.r.o., JOKO Čadca, s.r.o., Roman Kudri. Mediálni partneri: Kysuce, MY Kysucké noviny, KTV, Rádio Frontinus, www.regionkysuce.sk.

ĎAKUJEME a o rok DOVIDENIA!

Galéria