Pozývame Vás na vernisáž výstavy bratislavského výtvarníka JOZEFA SRNU ml.
![]()
Vernisáž sa uskutoční v stredu 29. októbra 2025 o 17.00 hod. v Galérii Čadca.
Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a autor Vás srdečne pozývajú na výstavu Dialóg vo svetle, výtvarného umelca Jozefa Srnu ml.
Výtvarník Jozef Srna ml. prijal pozvanie vystavovať v Galérii Čadca a predstaviť verejnosti svoje veľkoformátové a komorné diela posledných rokov. Témou jeho tvorby je krajina, človek, sociálne prostredie, bytostné otázky zachytené klasickou maľbou. Srnove plátna vyobrazujú človeka v určitej situácii, osamotene alebo sa stáva súčasťou javiskovej scény. V krajinomaľbe prechádza od realistického zobrazenia krajiny k abstraktnejším polohám, prostredníctvom farby a svetla zachytáva deje - premeny odohrávajúce sa v prírode.
Venuje sa monumentálnej maľbe.
Výber z autorovej tvorby posledných rokov si môžete pozrieť v Galérii Čadca od 26. septembra 2025.
Garanti výstavy: Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci.
Výstava potrvá do 5. decembra 2025.
Jozef Srna ml. (4. 3. 1979 Bratislava)
V rokoch 1994 – 1998 študoval na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, Bratislava – odbor Reštaurovanie a konzervovanie drevených pamiatok.
V rokoch 1998 – 2004 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (Otvorený ateliér prof. Rudolfa Sikoru). Absolvoval študijný pobyt na Akadémií výtvarných umení v Prahe (doc. Antonín Strížka), 2000 - 2001.
Vystavuje doma aj v zahraničí.
V roku 2006 získal ocenenie – Cenu Slovenskej výtvarnej únie – Bienále voľného výtvarného umenia.
Žije a tvorí v Bratislave.