Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Kultúrne podujatia

23. 10. 2019 18:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

PREDSTAVÍM ŤA OTECKOVI

Hru od najvychytenejšieho súčasného britského dramatika Sira Alana Ayckbourna réžijne pripravil Ľubomír Vajdička. Ako herci sa na javisku predstavia známe herecké osobnosti Kamila Magálová a Jozef Vajda a mladá herecká dvojica Mary Havranová a Juraj Bača. Štvorica srší humorom a vtipnými replikami. Určite sa nasmejete, čaká na vás zápletka plná nečakaných zvratov. Dejovú líniu tvorí sled nedorozumení, keď Greg– Juraj Bača prichádza do domu Sheily a Philipa –Kamila Magálová a Jozef Vajda, v domnení, že sú to jeho budúci svokrovci. Zápletka naberá grády, keďže budúci otecko má k neveste viac ako otcovský vzťah.

Kúpiť lístok

28. 10. 2019 18:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

Milan Rastislav Štefánik v hudbe

Slávnostný koncert venovaný významnej slovenskej osobnosti M.R. Štefánikovi , ktorý naštudoval Kysucký komorný orchester pod vedením dirigenta Mgr.art. Karola Kevického. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

08. 11. 2019 18:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

FRAGILE

FRAGILE je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy. Fragile tvoria: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Daniela Tomešová , Karolína Majerníková, Anabela Mollová.

Kúpiť lístok

16. 11. 2019 17:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

KOLLÁROVCI

Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. Na trhu úspešne pôsobia už od roku 1997 a svojím goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali. V ich podaní si môžete taktiež vypočuť vlastné skladby z ich autorskej dielne. Zoskúpenie kapely tvoria šiešti členovia, z toho traja sú bratia Kollárovci. Pestré je aj nástrojové obsadenie: husle, kontrabas, soprán a alt saxofón, cimbal, akordeón, bicie nástroje. Vstupné: 18,- €

Kúpiť lístok

22. 11. 2019 18:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

65. VÝROČIE FOLKLÓRNEHO SÚBORU KYSUČAN

Folklórny súbor Kysučan vznikol v roku 1954 pod vedením Petra Gančára. Vo svojich choreografiách predstavuje rôzne regióny slovenska, no najmä domáce prostredie Kysúc. V súbore pôsobí množstvo mladých ľudí, ktorých spája láska k folklóru a ľudovým tradíciám. Kysučan sa predstaví svojim priaznivcom vynikajúcim, viac než dvojhodinovým umeleckým programom, v rámci ktorého budeme mať možnosť obdivovať majstrovstvo hudobnej, speváckej i tanečnej zložky súboru.

Kúpiť lístok

01. 12. 2019 17:00, Dom kultúry v Čadci, Divadelná sála

LÚČNICA

Umelecký súbor Lúčnica sa predstaví s programom pod názvom Z tvorby prof. Štefana Nosáľa. Účinkuje : Tanečný súbor so svojimi sólistami, Orchester a Ľudová hudba Lúčnice pod vedením primáša Martina Sleziaka a Spevácka skupina Lúčnice. Súbor prináša výber najúspešnejších tanečných choreografií z tvorby profesora Štefana Nosáľa (1927 – 2017), dlhoročného umeleckého šéfa Lúčnice. Diváci sa počas takmer dvojhodinového vystúpenia ocitnú na podpolianskej svadbe, medzi dievčatami pri trepaní ľanu a pestovaní maku, zoznámia sa s fígľami mladých mužov pri starodávnom spôsobe mlátenia obilia alebo sa budú môcť zabaviť pri fľaškových hrách zo Zemplína.

Kúpiť lístok

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk