Cyklistická komunikácia v meste Čadca získava reálne kontúry

Mesto

Mesto Čadca získalo 760 tisíc eur, ktoré budú preinvestované v meste v rámci prvých dvoch etáp.

Prvá etapa začína od Sihelníka, kde dôjde k rozšíreniu a k skvalitneniu jestvujúcich chodníkov v dĺžke takmer 3km. Chodník bude pokračovať popred Kysuckú nemocnicu v Čadci až po Makovskú zastávku, kde sa bude prechádzať na druhú stranu na nábrežie. Tu sa plánuje vytvoriť nová komunikácia. V tomto úseku sa cyklochodník napojí na jednu a druhú časť parku a skončí pri Kysuckom múzeu.
Druhá etapa vedie cyklochodník z Čadce druhým smerom - a to na Horelicu. Tretia etapa hovorí o pláne cyklochodníka až do Oščadnice.

Cyklochodník nie je primárne určený na voľnočasové aktivity, ale bude slúžiť hlavne občanom využívajúcim cyklistickú prepravu do práce na zvýšenie bezpečnosti a tiež aby sa týmto zrýchlila doprava v meste.

Viac o projekte: http://www.mestocadca.sk/files/cyklisticka-komunikacia-v-meste-cadca-1-2-etapa.pdf