Majitelia nehnuteľností pozor: Nebezpečné cencúle musia preč!

Mesto

Oteplenie a dážď. Po minulotýždňovej nádielke snehu je táto kombinácia nebezpečná. Príchodom oteplenia, sa stávajú nebezpečnými nielen šikmé strechy. Zošmyknutie snehu, alebo pád cencúľov z niekoľkometrovej výšky môžu spôsobiť chodcom vážne zranenia.

Za odstraňovanie cencúľov zodpovedá vlastník, prípadne správca konkrétneho objektu.

Ak sa vytvoria na streche alebo odkvape cencúle, vlastník, správca alebo užívateľ takejto nehnuteľnosti je povinný vykonať  opatrenia, aby cencúle a snehová pokrývka zo strechy neohrozili život alebo zdravie ľudí.

Hliadky mestskej polície v súčasnosti vykonávajú kontroly v rámci mesta. V prípade porušenia povinnosti je príslušník oprávnený uložiť páchateľovi priestupku blokovú pokutu do výšky 33 €.

Majitelia a správcovia budov v centre mesta už dostali v piatok prvé upozornenia a mnohí v uplynulých hodinách vykonali aj nápravu. Rešpektovanie nariadenia by však malo byť v prvom rade v záujme majiteľa. Prípadné škody, resp. následky z ublíženia na zdraví spôsobené padnutím snehu alebo cencúľa, znáša totiž práve