Návšteva Horelického cintorína už nebude viac pre Čadčanov komplikáciou

Mesto

Výstavba 100 metrov dlhých schodov v strmom kopci je vo finále

Príchod na cintorín nebol doteraz pre Čadčanov pohodlný. Hlavne starí ľudia mali čo robiť, aby uspokojivo prekonali strminu ku hrobom svojich blízkych. Zábradlie, ako prvá pomoc pri výstupe nepostačovala a bola len slabou náplasťou za vytúženou komunikáciou. Schody na Horelickom cintoríne sú teda potrebné ako soľ. Primátor Milan Gura splnil predvolebný sľub, ktorý dal Čadčanom v predvolebnom čase spolu s miestnymi s poslancami. Práce finišujú. Investícia bude spĺňať normy riadneho schodiska. Okolie je riadne odvodnené, lemovať ho bude zábradlie. Mesto investíciu realizuje z vlastných zdrojov v spolupráci s externým dodávateľom, ktorého získalo riadnou verejnou súťažou. Stavba totiž presahuje možnosti a kapacity Mestského podniku služieb. Celková dĺžka schodiska je 105 metrov.  Vysúťažená suma, ktorú mesto za vybudovanie schodiska zaplatí, je 53 tisíc eur bez DPH.Milan Gura: „ Teším sa, nielen tomu, že napĺňam sľub, ktorý som v predvolebnom boji dal a držím dohody. Pre každého primátora je príjemné, keď môže potešiť ľudí dobrou správou. Nové schody na Horelický cintorín patria medzi tie informácie, ktoré naozaj potešia. Asi niet rodiny v Čadci, ktorá sa tam z času na čas nezastaví pri návšteve hrobov za svojim príbuznými. Uvedomujem si, že príliš dlho bol  prístup na cintorín nedôstojný, to sa však v týchto dňoch definitívne zmení a ja sa teším, že môžem verejnosti tlmočiť  túto dobrú správu.“