Pre havarijný stav cesty vyhlásila Čadca mimoriadnu situáciu

Mesto

Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu v lokalite Čadca – Rieka.

Čadčianska radnica vyhlásila v utorok 14. 5. 2019 o 18 hodine mimoriadnu situáciu v mestskej časti  Rieka.

Ing. Milan Gura: „V mestskej časti Rieka (časť u Rebroša) došlo k poškodeniu náhradného premostenia obchádzkovej trasy na miestnej komunikácií. Poškodením došlo k obmedzeniu prejazdu autobusovej dopravy a nákladnej dopravy vrátane vozidiel hasičského záchranného zboru. Vedenie mesta operatívne zvolalo krízový štáb. Prijali sa nevyhnutné opatrenia a zabezpečila sa náhradná kyvadlová doprava pre občanov mestskej časti Rieka.

Kyvadlová doprava až do odvolania mimoriadnej situácie

Náhradná kyvadlová doprava bude občanov mestskej časti Rieka k dispozícií od zajtra 15. 5. 2019 až do odvolania mimoriadnej situácie.

Prepravcu zabezpečí radnica od zástavky Čadca – Vojty po autobusovú zastávku Rieka – Garáže. Doprava v danom úseku bude poskytovaná bezplatne. Následne cestujúci prestúpia do autobusov SADky a budú pokračovať v ceste.

Vedenie mesta Čadca, ako aj zhotoviteľ povodňových zabezpečovacích prác na úprave toku Rieka žiada občanov o zvýšenú pozornosť v krízovom úseku a trpezlivosť pri vykonávaní záchranných prác.