Chcete pomôcť ľuďom bez domova ? Darujte im hlinený dukát, za ktorý si v Charite kúpia jedlo aj služby

Mesto

Ľuďom žijúcim v chudobe pomôže nový projekt s názvom Hlinený dukát. Vďaka symbolickému platidlu - dukátu vyrobenému z hliny, si budú môcť zabezpečiť okrem teplého jedla a potravinového balíka aj služby ako napríklad pranie, nocľah či osobnú hygienu.
Chudobných ľudí a osoby v núdzi môže symbolickým platidlom podporiť ktokoľvek. Projekt ponúka možnosť pomoci bez obáv zo zneužitia daru.

Aktuálne je dostupný v meste Čadca prvý predajný automat a to na budove Mestského úradu v Čadci.

Projekt prináša nádej a pomáha z ulice

Dať človeku dukát je lepšie ako dať mu peniaze. Hlinený dukát je pomoc, ktorá nemôže byť zneužitá. Za dukát si nekúpi alkohol ani drogy. Možno sa núdzny človek stretáva s hlineným dukátom prvýkrát. Jeho reakcia môže byť spočiatku odmietavá. Informujte ho, že za dukát dostane jedlo, nocľah, zabezpečí mu hygienu a nasmerujte ho na najbližšie výmenné miesto - DOM CHARITY SV. GIANNY ČADCA. Dukát z hliny pomáha na ceste z ulice.