Presunúť na hlavný obsah

Doprava zamestnancov do priemyselného parku Čadca – Podzávoz

Mesto

Od 1. marca budú vybrané  autobusové spoje MHD zachádzať aj do priemyselného parku Čadca – Podzávoz s časom príchodu a odchodu tak, aby zabezpečili návoz zamestnancov na pracovné zmeny a odvoz po práci.

Po vzájomnej dohode spoločnosti SAD Žilina a Mesta Čadca bude od 1. marca 2021 zabezpečená autobusová doprava do podnikov v priemyselnom parku Čadca-Podzávoz. Zamestnanci sa budú môcť dopraviť MHD linkou č. 4 v smere Čadca – Milošová  a späť. Vo vybraných časoch budú autobusy zastavovať na zastávke Čadca, priemyselný park. Táto zastávka bola vybudovaná ako súčasť diaľničného privádzača D3. Autobusy majú pevne stanovený cestovný poriadok ( viď. nižšie tabuľka). Spoje sú vedené tak,  aby zamestnanci v dostatočnom časovom predstihu stihli pracovné zmeny. Zamestnancom bude poskytnutá doprava počas pracovných dní (pondelok – piatok) a v sobotu.  V sobotu bude na zastávke Čadca, priemyselný park zastavovať autobus ráno o 06:15 hod., aby boli pohodlne odvezení zamestnanci po nočnej zmene v smere do Čadce. Cena cestovného lístka je rovnaká, ako pre ostatné spoje MHD Čadca.

Neustále pracujeme na skvalitňovaní a zefektívňovaní autobusovej dopravy. S Mestom Čadca sme sa rozhodli, zabezpečiť dopravu do fabrík v priemyselnom parku Čadca-Podzávoz, nakoľko si uvedomujeme, že zamestnávajú stovky zamestnancov. Veríme, že zamestnanci, v čo najväčšej miere využijú pohodlnú a jednoduchú autobusovú dopravu a odľahčia tak  preťaženým cestám aj v dôsledku nadmerného používania osobných automobilov.