Presunúť na hlavný obsah

Mesto Čadca začalo s rekonštrukciou zastávok mestskej hromadnej dopravyMesto

Mesto Čadca v týchto dňoch rekonštruuje 17 ks autobusových čakárni v prímestských častiach Čadečka a Horelica. Rekonštrukciu financuje z vlastných zdrojov. Ide o prvú etapu výmeny čakárni v mesta, pokračovať chce aj v ostatných častiach mesta, tak aby boli autobusové čakárne kompletne vymenené a jednotné v celom meste. 

V rámci rekonštrukcie prebiehajú kompletné stavebné úpravy a s tým súvisiace vybavenie existujúcich 17 zastávok tak, aby bola zabezpečená ich bezproblémová prevádzka a funkčnosť, jednotné vybavenie a usporiadanie. Zástavky sú vybavené modernými prvkami a potrebným mobiliárom, čím dôjde ku ich celkovej obnove. 

Ing. Milan Gura: "Renováciou prechádzajú čakárne v prímestských častiach, ide o 17 ks čakárni. Stavebné úpravy sú dokončené, momentálne postupne osádzame nové čakárne s tým, že v najbližších dňoch budú zastávky ešte dopĺňané informačnými tabuľami. Budú mať moderný dizajn a mestské farby. Plne si uvedomujeme, že renováciu si zaslúžia všetky čakárne v meste. Preto ide o prvú etapu a budeme pokračovať v rámci celého mesta.“


Galéria