Rezbári predviedli svoje umenie, drevorezby skrášlia nové Palárikové námestie v Čadci

Mesto

11 ročník Rezbárskeho sympózia – Čadca, mesto so srdcom úspešne za nami.

Nechýbali zvučné mená rezbárov na svetej úrovni

V tomto roku do Čadce zavítala štvorica rezbárov v zložení: Adam Bakoš z Lieskovan, majster Európy vo vyrezávaní motorovou pílou, ale aj viacnásobný víťaz Tatry Ice Master. Michal Hursár, rezbár ktorého diela sú verejne vystavené napríklad vo Valčianskej doline či na Štrbskom plese.
Hosťom z Českej republiky bol Filip Lysek, ktorý je častým hosťom pri vyrezávaní z ľadu na Pustevnách a svoje zručnosti si cibrí často na na sympóziách v Anglicku, USA alebo do Nemecku. Rezbár Martin Bořuta pochádza zo Zlínskeho kraja z Českej republiky. Špecializuje sa na drevené sochy a drevené obrazy. Jeho rezbárske umenie ozdobilo mnoho miest po celej Českej republike.

Diela budú ošetrené a následné osadené v priestore nového Palárikového námestia.