Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Ďakujeme za 1 592 eur pre Stružielku

Publikované: 22. 12. 2015 10:30

V uplynulých dvoch týždňoch prebiehala v Čadci (v rámci podujatí cyklu Kysucké Vianoce v Čadci) finančná zbierka pre občianske združenie Stružielka, určená na podporu a skvalitnenie života a činnosti zdravotne postihnutých detí. Na príprave a realizácii zbierky spolupracovali aj pracovníci Mesta Čadca, Kultúrneho a informačného centra mesta Čadca a p. Eva Gurová, manželka primátora, ktorá nad celou charitatívnou akciou prevzala záštitu už po piaty raz. Každému, kto sa do zbierky zapojil, venovali organizátori drobný darček – vianočnú ozdobu, medovníček, drôtené srdiečko, textilnú bábiku, pohľadnicu s kresbou detí zo Stružielky a pod.

Výťažok zo zbierky odovzdala v piatok 18. decembra p. Gurová predsedníčke združenia p. Simone Melicherovej po skončení vianočného programu, ktorý pre svojich priaznivcov pripravili členovia DFS Kelčovan. Výťažok zo zbierky predstavuje sumu 1 592 eur. Je to doposiaľ najvyššia suma, ktorú sa podarilo vyzbierať. E. Gurová a S. Melicherová poďakovali spoluorganizátorom zbierky za pomoc a podporu, ako aj všetkým dobrým ľuďom, ktorí prispeli na činnosť Stružielky a v tomto predvianočnom čase myslia aj na neľahké detské osudy.

V rámci uvedeného programu sme mali možnosť vidieť na pódiu takmer 70 detí od najmenších až po teenagerov. S jedinečným pôvabom, radosťou a temperamentom predviedli čarovné zvyky a obyčaje predvianočného a vianočného obdobia – od Ondreja do Troch kráľov. Všetci účinkujúci, no najmä tí najmenší, zožali veľký aplauz početného prítomného publika.

Mesto Čadca a OZ Stružielka ďakujú aj touto cestou všetkým darcom za podporu uvedenej zbierky.

Za venované vianočné ozdoby a drobné darčeky ďakujeme: VD Okrasa, MO Jednoty dôchodcov Slovenska v Čadci, V. Hruškovej, A. Urbánkovej, A. Dejovej, J. Grešákovej, Ľ. Kullovej, A. Kubačkovej a D. Chrastinovej.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk