Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Do Čadce zavíta Bažant Kinematograf a ponúkne kvalitné filmy

Publikované: 02. 07. 2016 09:00

Už 14 rokov putuje počas letných prázdnin po Slovenských mestách originálny kinoatobus Bažant Kinematograf. Tento atraktívny filmový festival zavíta po prvýkrát aj do Čadce na Matičné námestie a my veríme, že si ho filmoví fanúšikovia, ako aj priaznivci romantického premietania pod holým nebom naplno vychutnajú. V dňoch 6. – 9. 7. 2016 si môžete pozrieť vynikajúce a doma i v zahraničí viackrát ocenené koprodukčné filmy slovenských a českých tvorcov. Premietanie začína o 21.30 hod. a vstup je voľný. Súčasťou podujatia je aj prezentácia výrobcu piva Zlatý bažant.

BAŽANT KINEMATOGRAF – Čadca, Matičné námestie o 21.30 hod.

Program

  • 6. júl: WILSONOV
  • 7. júl: KOBRY A UŽOVKY
  • 8. júl: STRATENÍ V MNÍCHOVE
  • 9. júl: EVA NOVÁ

Program Bažant Kinematografu prináša do Čadce príjemnú zmes veselších i vážnych tém, je vystavaný z filmových diel, pod ktoré sa podpísali významní českí a slovenskí filmoví tvorcovia. Slovensko v programe zastupujú dva žánrovo rozdielne filmové tituly. Uznávaný slovenský dokumentarista Marko Škop v minulom roku debutoval aj na poli hraného filmu a slovenskú kinematografiu, ako aj aktuálny program Bažant Kinematografu, obohatil o vynikajúcu snímku Eva Nová (9 .7.) . Rozpráva príbeh vyliečenej alkoholičky, kedysi slávnej herečky, ktorá sa usiluje prinavrátiť do života a získať si priazeň a lásku svojho syna. V rolách matky a syna sa stretli Emília Vášáryová a Milan Ondrík, a obaja za svoje vynikajúce výkony získali slovenské národné filmové ceny Slnko v sieti. Film bol ocenený aj v hlavných kategóriách a stal sa najlepším slovenským filmom uplynulých dvoch rokov. Výpravná komédia Wilsonov (6. 7.), ktorá vznikla v rovnocennej slovensko-českej koprodukcii v réžii Tomáša Mašína, divákov zo súčasnosti prenesie na chvíľu do roku 1919, do mesta až veľmi podobného starej Bratislave, ktorého primátor sníva svoj veľký sen o pričlenení mesta k Spojeným štátom americkým. Tieto ambície mu však komplikuje séria tajomných zločinov a vyšetrovania sa musí chopiť externista, americký expert FBI. Film je inšpirovaný poviedkou slovenského autora Michala Hvoreckého, nakrúcal sa koncom augusta 2014 aj v historickom centre Bratislavy a zahralo si v ňom veľa známych a obľúbených tvárí, ako Jiří Macháček, Vojtěch Dyk, Jan Kraus, Richard Stanke či Táňa Pauhofová.

V Čadci uvidíme aj dva najzaujímavejšie filmy, ktoré v poslednom čase vznikli u našich českých susedov. Oba mali najviac nominácií na Českého leva, za najlepší film roka nakoniec akademici označili titul Kobry a užovky (7.7.) režiséra Jana Prušinovského. Predstavuje dramatický a realistický, no zároveň veľmi ľudský príbeh dvoch bratov, v podaní bratov-hercov Mateja a Kryštofa Hádkovcov, ktorí každý po svojom hľadajú vlastné šťastie a spôsob ako prežiť. Film získal napokon spolu 6 Českých levov, medzi nimi za najlepšiu réžiu, film a v hlavných hereckých kategóriách. Žánrovo odlišný je najnovší film Petra Zelenku Stratení v Mníchove (8. 7.) , ktorý sa, štýlom sebe vlastným, pozerá na dôležitú kapitolu československých dejín, obdobie Mníchovskej dohody, prostredníctvom majstrovskej filmovej mystifikácie a zaujímavou kombináciou filmu a „filmu o filme“ v jednom.  Hlavnú postavu stvárnil herec súboru Dejvického divadla Martin Myšička. Petr Zelenka bol ocenený Českým levom za scenár, ďalším levom bola ocenená strihová skladba filmu.

Srdečne vás pozývame, príďte si spríjemniť leto a prázdniny, nenechajte si ujsť tento jedinečný zážitok.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk