Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto Čadca pripravilo bohatý cyklus vianočných programov

Publikované: 01. 12. 2016 10:15

Vianoce vnímame ako najkrajšie a najemotívnejšie sviatky roka. Platí to aj v oblasti kultúry a umenia. V tomto čase chceme zažiť čo najviac krásnych momentov, sme otvorení kráse a novým zážitkom. Na vianočné podujatia, koncerty, divadelné predstavenia, folklórne vystúpenia, výstavy a ďalšie zaujímavé tradičné i moderné aktivity vás srdečne pozývame aj v tomto roku. Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca v spolupráci s ďalšími partnermi pripravili pre širokú verejnosť už 23. ročník cyklu programov Kysucké Vianoce v Čadci 2016. Veríme, že vás opäť poteší a spríjemní vám predvianočný i vianočný čas.

Srdečne vás pozývame na koncert Maroša Banga (2. 12.) v kostole sv. Bartolomeja aj na obnovenú prehliadku duchovnej piesne Magnificat, ktorá sa koná v sobotu 3. decembra o 16.30 hod. v Dome kultúry v Čadci.

5. decembra o 15.30 hod. príde na koči do mesta Mikuláš, aby všetky deti, ktoré zavítajú na Matičné námestie obdaroval sladkosťami. V tento deň sa v meste opätovne rozsvieti aj  bohatá vianočná výzdoba.

Tradičný Vianočný benefičný koncert, počas ktorého sa predstavia Kysucký komorný orchester, MSZ Kysuca a mnohí ďalší hostia a vynikajúci sólisti, je na programe v nedeľu 18. decembra o 17.00 hod. v Dome kultúry v Čadci. Jeho súčasťou bude aj ocenenie osobností nášho mesta.

DFS Kelčovan poteší milovníkov Vianoc 16. decembra o 16.00 hod. Veríme, že chutiť Vám bude aj kapustnica, na ktorú vás opätovne pozýva primátor Milan Gura (21. 12.) i tradičné zabíjačkové dobroty, ktoré obohatia gastronomickú ponuku v rámci Vianočných remeselných trhov na Matičnom námestí (15. – 16. 12.). Na svoje si prídu aj športovci – plavci i futbalisti. 17. decembra ste pozvaní na plaváreň, kde najmä na deti čaká množstvo zábavných hier a aktivít a 28. 12. sa v športovej hale Pratex uskutoční atraktívny Štefanský pohár a Memoriál M. Piteľa, na ktorý opäť zavítajú mnohí zaujímaví hostia. 31. decembra sa na Matičnom námestí rozlúčime so starým rokom a privítame rok 2017.

Vianočný cyklus slávnostne uzavrie Novoročný koncert (12. 1. 2017), v rámci ktorého sa predstavia vzácni hostia – členovia Slovenského komorného orchestra z Bratislavy pod vedením Ewalda Danela.  Na podujatí budú odovzdané aj ocenenia Osobnosť Kysúc za rok 2016.

Rodiny s deťmi a školákov pozývame do mestskej galérie na jedinečnú interaktívnu výstavu nazvanú V modrobielom lese. Výstava zaujímavou a hravou formou približuje návštevníkovi poetiku a krásu tradičného remesla – výroby modrotlače. Deťom ponúka aj skvelú zábavu a mnohoraké možnosti na rozvoj tvorivosti a fantázie. Výstava bude sprístupnené od 2. decembra. Vstup je voľný.

V predvianočnom čase sa počas niektorých vybraných podujatí a koncertov uskutoční dobrovoľná charitatívna zbierka na podporu činnosti OZ Náruč v Čadci, ktoré sa venuje deťom a ženám postihnutým domácim násilím. Výťažok zo zbierky bude odovzdaný na záver koncertu 18. 12. v Dome kultúry v Čadci. Zbierka sa koná pod záštitou p. Evy Gurovej, manželky primátora.

Srdečne vás pozývame a veríme, že s nami strávite krásne sviatočné chvíle plné nezabudnuteľných zážitkov.

Plagát Vianoce 2016

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk