Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mikuláš príde do mesta v piatok 4. decembra

Publikované: 02. 12. 2015 15:15

Mesto Čadca pozýva na vianočné podujatia

Vianoce vnímame ako najkrajšie a najemotívnejšie sviatkami roka. Platí to aj v oblasti kultúry a umenia. V tomto čase chceme zažiť čo najviac krásnych momentov, sme otvorení kráse a novým zážitkom. Na vianočné podujatia, koncerty, divadelné predstavenia, folklórne vystúpenia, výstavy a ďalšie zaujímavé tradičné i moderné aktivity vás srdečne pozývame aj v tomto roku. Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, ktorí v spolupráci s ďalšími partnermi pripravili pre širokú verejnosť cyklus programov Kysucké Vianoce v Čadci 2015. Cyklus sa koná už po 25. raz a veríme, že vás opäť poteší a spríjemní vám predvianočný i vianočný čas.

Už od 13. novembra ponúka Galéria Čadca originálnu a výtvarne krásne spracovanú výstavu Putovanie s ovečkou, ktorá je určená najmä detskému a mladému návštevníkovi. Výstava je v pravom slova zmysle vianočná, podáva príbeh malého dievčatka a ovečky, ktoré putujú v čase i priestore až do Betlehema, kde sa narodil Ježiško. Na svoje ceste zažívajú mnohé krásne dobrodružstvá a stretávajú vzácnych ľudí i anjelov. Výstava je interaktívna – ponúka deťom množstvo hier môže kresliť a plniť rôzne zaujímavú úlohy. Výstava potrvá do 12. februára. Vstup je voľný.

4. decembra o 15.30 hod. príde na koči do mesta Mikuláš, aby všetky deti, ktoré zavítajú na Matičné námestie obdaroval sladkosťami. V tento deň sa opätovne rozsvietia veľké vianočné stromy na Matičnom námestí a v areáli pri Palárikovom dome, kde nebude chýbať deťmi obľúbený, v Čadci už udomácnený, svietiaci veľký snehuliak a betlehem. Areál bude, podobne ako v minulom roku, dýchať vianočnou atmosférou a ponúkať rôzne špeciality a nápoje od 4. decembra do 6. januára 2016 (s výnimkou 24., 25.,31. 12. a 1.1.).

Chrámový vianočný benefičný koncert, počas ktorého sa pod taktovkou Karola Kevického predstavia členovia jubilujúceho Kysuckého komorného orchestra, MSZ Kysuca a ďalší hostia je na programe v nedeľu 13. decembra o 17.00 hod. v kostole sv. Bartolomeja v Čadci. Koncert sa koná pod záštitou p. Evy Gurovej, manželky primátora a výťažok z neho poputuje na podporu činnosti zdravotne postihnutých detí zo Stružielky.

19. decembra sa v kostole sv. Bartolomeja počas sv. omše o 17.15 hod. predstaví aj vynikajúca nevidomá poľská speváčka Patrycja Malinowska. Po skončení sv. omše uvedie aj krátky sólový koncert.

Vianočný koncert pripravila už tradične pre svojich priaznivcov aj Základná umelecká škola v Čadci (10. 12.).

Divadelný súbor Jána Palárika v Čadci pozýva v predvianočnom čase (12. 12.) na svoju novú premiéru, ktorú spojil aj s oslavou 90. výročia svojho založenia. Čadčianski ochotníci zahrajú v réžii Vlada Moresa hru Jožko Púčik a jeho kariérny rast, na motívy hry I. Stodolu.

DFS Kelčovan poteší svojich priaznivcov 18. decembra o 15.30 hod. programom nazvanom Kysucké Vianoce. Veríme, že chutiť Vám bude aj kapustnica, na ktorú vás pozýva primátor Milan Gura (18. 12.) i tradičné zabíjačkové dobroty, ktoré obohatia gastronomickú ponuku v rámci vianočných remeselných trhov na Matičnom námestí (10. a 11. 12.). Na svoje si prídu aj športovci – plavci, futbalisti a šachisti. 19. decembra ste pozvaní na plaváreň, kde najmä na deti čaká množstvo zábavných hier a aktivít. 29. 12. sa v športovej hale Pratex uskutoční atraktívny Štefanský pohár a Memoriál M. Piteľa, ktoré bude moderovať populárny slovenský športový redaktor a moderátor Marcel Merčiak.

31. decembra sa pred Domom kultúry v Čadci rozlúčime so starým rokom a privítame rok 2016. Vianočný cyklus slávnostne uzavrie Novoročný trojkráľový koncert (6. 1. 2016), v rámci ktorého sa pod taktovkou Karola Kevického predstavia členovia jubilujúceho Kysuckého komorného orchestra so sólistami Dominikou Stráňavskou, Jozefom Gráfom a Gustávom Beláčkom.  Na podujatí budú odovzdané aj ocenenia Osobnosť Kysúc za rok 2015.

Pekné zážitky v predvianočnom období ponúkajú aj ďalšie kultúrne zariadenia na území mesta. Kultúrna knižnica v Čadci pozýva do svojich priestorov 10. – 18. decembra na zaujímavé adventné čítania. KERIC ponúka 18. a 21. decembra svojim návštevníkom zaujímavé stretnutie so zahraničnými dobrovoľníkmi, ktorí budú rozprávať o tom, ako sa slávia Vianoce vo Francúzsku, Taliansku, Vietname, Ugande a Holandsku.

V predvianočnom čase sa v období od 10. do 18. decembra na vybraných podujatiach a koncertov v Dome kultúry v Čadci uskutoční dobrovoľná charitatívna zbierka na podporu činnosti OZ Stružielka, ktoré sa venuje zdravotne postihnutým deťom. Výťažok zo zbierky bude odovzdaný na záver vystúpenia detí z Kelčovanu 18. 12. v Dome kultúry v Čadci. Zbierka sa koná pod záštitou p. Evy Gurovej, manželky primátora.

Srdečne vás pozývame a veríme, že s nami strávite krásne sviatočné chvíle plné nezabudnuteľných zážitkov.

Plagát Vianoce 2015

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk