Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Pozvánka na 29. PREMIÉROVÝ DEŇ JOJA

Publikované: 22. 05. 2019 08:00

Srdečne vás pozývame na galaprogram súboru moderného scénického tanca JOJA, ktorý sa uskutoční v nedeľu 26. mája o 14.30 h v Dome kultúry v Čadci. Garantmi podujatia sú CVČ Čadca a Dom kultúry v Čadci.

JOJA – súbor scénického moderného tanca

Umeleckou vedúcou súboru moderného scénického tanca JOJA, ktorý pôsobí pri Centre voľného času v Čadci, je od roku 1996 pani Dana Jašurková. Odvtedy sa datuje aj spolupráca súboru s Domom kultúry v Čadci, ktorý jeho členom poskytuje zázemie a priestory zrkadlovej sály na pravidelné nácviky. K dispozícii má súbor aj divadelnú sálu, kde sa trénuje pred súťažami. Tu sa odohráva aj každoročná premiéra programu, ktorá býva vždy na konci školského roka. V programe sa odprezentujú všetky vekové kategórie so svojou celoročnou činnosťou. Súbor účinkuje na rôznych podujatiach, ktoré organizuje Dom kultúry v Čadci, napr. koncertné a plesové vystúpenia, vyhlasovanie najúspešnejších športovcov, vernisáže výstav, jarmoky, tanečné venčeky, a ďalšie spoločenské a kultúrne podujatia. Súbor sa každoročne zúčastňuje rôznych celoslovenských i medzinárodných súťaží, kde opakovane získal popredné umiestnenia, ceny za choreografiu, kreativitu, sympatiu, tanečný výkon a pod.

Najväčším úspechom bolo prebojovanie sa na festivale „Veselej bandy“ /MARRY BAND/ cez slovenský pohár v Prievidzi na európsky pohár v rakúskom meste St. Polten. Členky JOJI sa zúčastňujú sa aj na popredných podujatiach v Poľsku a v Čechách.

Dnes pracuje v súbore 140 členov, ktorí sa delia na: prípravku – predškoláci od 4 do 6 rokov, mladší školský vek – od 6 do 11 rokov, juniorky – od 12 rokov a napokon mládež, kde sú dievčatá stredných škôl a tiež pracujúce dievčatá.

Súbor JOJA založila Zuzana Kubíniová, rod. Gramerová v r.1985. Na začiatku súbor JOJA navštevovalo šesť tanečníc. Jeho činnosť bola zameraná na scénicky tanec – príbeh podaný tanečníkom, pohybom, mimikou. Už vtedy sa ujala tradícia premiérových dní.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk