Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Slovo môže pohladiť i provokovať

Publikované: 29. 03. 2016 13:15

Počas uplynulého týždňa sa v príjemnom prostredí obradnej siene Mestského domu v Čadci stretli mladé i zrelé ženy – recitátorky z okresu Čadca, aby si zmerali svoje sily v umeleckom prednese poézie a prózy v rámci 49. ročníka okresného kola Vansovej Lomničky. Pozvanie na podujatie prijali a recitátorkám sa prihovorili a poďakovali aj hostia  – Anna Kuniaková, predsedníčka krajskej organizácie Únie žien Slovenska v Žiline a Jaroslav Velička, zástupca primátora Čadce. Porota pracovala v zložení: Ľudmila Kopačková, Katarína Šulganová a Ján Ďurica. Dievčatá a ženy súťažili v dvoch vekových kategóriách (od 16 do 25 rokov, nad 40 rokov), kategória od 25 do 40 rokov nebola zastúpená.

Umiestnenie recitátoriek v jednotlivých kategóriách.

Kategória od 16 do 25 rokov

Poézia

 1. miesto: Katarína Sačková
 2. miesto: Miriam Slezáková
 3. miesto: Miroslava Mačejková

Próza

 1. miesto: Kristína Hozáková
 2. miesto: Beáta Hluzáková

Kategória nad 40 rokov

Poézia

 1. miesto: Božena Starečková
 2. miesto: Eva Houštecká
 3. miesto: Margita Časnochová

Próza

 1. miesto: Rozália Janešíková
 2. miesto: Viera Gašincová
 3. miesto: Mária Papíková

Všetky uvedené recitátorky boli za svoje interpretačné vystúpenia ocenené diplomom, peknými a hodnotnými cenami a kvetmi, ktoré venovali Únia žien v Čadci a Mesto Čadca. Veľkým poďakovaním boli pre všetky interpretky nepochybne aj priazeň a potlesk prítomného publika a príjemná, priateľská atmosféra, ktorá už tradične sprevádza uvedené podujatie. Príbehy, ktoré odzneli boli zaujímavé, dramaturgia textov pestrá. Mnohé svojim obsahom pohladili, iné provokovali k zamysleniu. K najvýraznejším a emotívne najsilnejším interpretáciám patrili umelecké vystúpenia B. Starečkovej (Miroslav Válek: Slovo) a R. Janešíkovej (J. Marec: Balada o hadej žene). Tieto recitátorky si už dlhodobo udržiavajú vysokú latku úrovne svojho prednesu, ich vnímanie a odovzdávanie umeleckého slova je vždy pre poslucháča veľkým umeleckým zážitkom.

Najlepšie recitátorky – víťazky jednotlivých kategórií –  nás budú reprezentovať na krajskom kole Vansovej Lomničky, ktoré sa uskutoční  v Žiline 9. apríla 2016. Prajeme im veľa úspechov.

Garantom podujatia bol a Únia žien Slovenska v Čadci na čele s dlhoročnou aktívnou predsedníčkou Jolanou Krkoškovou. Na príprave a realizácii podujatia sa aktívne podieľa aj Mesto Čadca.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk