Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čo prinieslo aprílové zastupiteľstvo

Publikované: 04. 04. 2019 14:00

Poslanci schválili rozpočet mesta. Kam pôjdu peniaze?

Rozpočet s prioritami v doprave - rekonštrukcii ciest a chodníkov, bezpečnosti, životného prostredia, modernizácii škôl,  podpory kultúry a športu, či nákupu strojov a dopravných prostriedkov na udržiavanie čistoty mesta a zvozu odpadu odobrili mestskí poslanci mesta Čadca.

Začiatok apríla tak prináša zrušenie rozpočtového provizória, v ktorom bola Čadca od začiatku tohto roka. Rozpočet je vypracovaný ako vyrovnaný, zabezpečuje všetky samosprávne funkcie mesta a jeho ďalší rozvoj.

Školstvo dostalo v rozpočte silnú podporu

Na oblasť vzdelávania pôjde v rámci rozpočtu významná časť financií.

Dokončujú sa rozbehnuté projekty a rozpočet počíta po výrazných rekonštrukciách pokračovať v zlepšení technického vybavenia škôl, dobudovaní jedálne na ZŠ M. R. Štefánika, rekonštrukcii a modernizácii výmenníkovej stanice tepla a ihriska na ZŠ J. A. Komenského, ale tiež rekonštrukcie striech, športových areálov škôl, či dovybavenie školských jedální.

Cesty, chodníky, cyklisktické komunikácie

Jedna z najväčších súm by mala podľa vedenia mesta predstavovať investície do opráv povrchov ciest a chodníkov, budovanie nových parkovacích miest a cyklistických komunikácii od katastra Raková po obec Oščadnica.

Radnica pokračuje aj v roku 2019 v budovaní bezpečných priechodov pre chodcov.

V rozpočte sa nezabúda ani na prímestské časti

Po minuloročnej historickej obnove ciest na sídliskách sa rozpočet zameriava na kritické úseky v prímestských častiach mesta, spomenieme pár ako miestna komunikácia u Krkošky, u Capka, Horelica Veščary, u  Haľamy, MK u Líšky, u Gáboreho, Milošová u Ščureho, …

Prichádzajú aj spoločné investície Žilinského samosprávneho kraja a mesta

Dlhoočakávaný a chýbajúci chodník v najviac frekventovanom staviteľskom úseku diaľnice D3 Čadca – Bukov, Svrčinovec pri ZŠ Podzávoz sa začne budovať v najbližších dňoch. Nezabudlo sa ani na chodník popri Kysuckej nemocnici v Čadci či chodník pri ZŠ Rázusová po ul. Hurbanova a chodník na ulici A. Hlinku (od kostola po ul. Kukučínová).

Posilnenie mestskej polície

Rozpočet počíta aj s personálnym a technickým posilnením mestskej polície. Mesto chce tiež investovať do rozvoja kamerového systému v najkritickejších úsekoch mesta. Zároveň počíta aj s pokračovaním úspešného programu Revolution train 2019.

Komu sa čo ušlo z dotácií

Aprílové zastupiteľstvo poteší, najmä športovcov, ktorým sa prerozdeľovala schválená dotácia vo výške 120 tisíc eur na podporu športu. 120 tisíc eur sa prerozdelilo na činnosť medzi 18 športových klubov v meste Čadca.

10-tisícovú finančnú injekciu získal Mestský stolnotenisový klub Čadca, ktorý má dlhodobo vynikajúce výsledky v najvyšších stolnotenisových súťažiach. Maratóncom z čadčianskeho klubu príde na účet 6 250 eur. Telovýchovnej jednote Čadca, ktorá zastrešuje sánkarov, volejbalistov a turistický oddiel poskytne mesto 3 000 eur. Mestský športový klub – hádzaná pre rok 2019 získa z mestskej kasy 3 000 eur. Kysucká hokejbalová únia Čadca získa 3 800 eur, atletický klub ZZO Čadca 5 000 eur. Najväčší kus z koláča si i tento rok odhryznú futbalisti v objeme 74 250 tisíc eur.

Nezabudlo sa ani na občianske združenia, nadácie, ktoré si rozdelili finančnú podporu vo výške 5 tisíc eur a rovnaká podpora 5 tisíc eur poputovala medzi farnosti.

Bezplatné športové haly

Športovci okrem pridelených dotácií majú možnosť bezplatne využívať športové haly na Ul. športovcov a na Ul. A. Hlinku. Suma, ktorou takto mesto kluby dotuje, prevyšuje hodnotu niekoľko desaťtisíc eur.

Vedenie mesta

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk