Stredné i druhý stupeň základných škôl budú na Kysuciach od 2. 12. 2021 zatvorené

Novinky

Obmedziť prezenčnú výučbu žiakov druhého stupňa základných škôl, gymnázií a stredných škôl na území okresu Čadca rozhodla okresná hygienička a jej rozhodnutie podporila bezpečnostná rada okresu Čadca po dôslednom zvážení kritickej situácie a na základe odporúčania odborníkov. Okres má veľa pozitívnych detí a rodičov.

Nariadenie zatvoriť všetky stredné a druhý stupeň základných škôl sa týka okresu Čadca. Cieľom je zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Vyhláška vyjde čochvíľa vo vestníku vlády a v bude v platnosti od 2.12. 2021 až do odvolania. Zatvorenie stredných škôl a druhého stupňa ZŠ má podľa regionálnej hygieničky prispieť k obmedzeniu mobility obyvateľov. Prezenčná výučba bude prerušená len na nevyhnutne dlhý čas, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci bude situáciu priebežne vyhodnocovať. Na prvom stupni ZŠ a v materských školách vzdelávanie naďalej pokračuje prezenčnou formou.