Ostrý protest proti novému grafikonu železničnej dopravy

Novinky

Zavedenie nového grafikonu železničnej dopravy spôsobilo chaos a veľké problémy obyvateľom Kysúc vrátane mesta Čadce v dochádzke do zamestnania a do škôl.

Poslanci - p. JUDr. PhDr. Šimášek, PhD., RNDr. Belousovová, JUDr. PhDr. Podmanický, PhD., PaedDr.  Cech, a Ing. Grapa interpelovali vedenie VÚC Žilina v súvislosti so situáciou, ktorá vznikla zavedením nového grafikonu bez rešpektovania potrieb a pripomienok občanov Kysúc. Je zarážajúce, že sa rozhodnutie, ktoré zásadným spôsobom skomplikovalo každodenný život v regióne prijímalo systémom ,,o nás bez nás“, t.j. od zeleného stola v Bratislave.
Požiadavky a postoj Kysučanov boli pritom formulované aj v petícii občanov, ktorou sa žiaľ ani vedenie ŽSK, ani Ministerstvo dopravy SR relevantne nezaoberalo!
V prípade, že sa budú takto arogantne ďalej ignorovať potreby regiónu a mesta spomínaní poslanci VÚC Žilina nevylúčili ani organizovanie nátlakových akcií.