Blíži sa Deň Zeme - zapojte sa do výzvy a upracte svoje okolie. Potrebné pomôcky vám poskytne mesto

Deň Zeme sa blíži! Oslávte ho s nami.
Deň Zeme je najznámejší a najpopulárnejší spomedzi medzinárodných dní s environmentálnym zameraním.

Teraz všetci spolu!
Tradičnou aktivitou v tomto jarnom období je organizácia čistenia a zberu odpadkov v našom okolí, do ktorého sa zapájajú mnohé organizácie, inštitúcie a školy. Zbierať odpadky však môžeme aj jednotlivo keď ich uvidíme pri prechádzke v prírode či v okolí.

Všetci sú srdečne vítaní
"Ďakujeme všetkým iniciatívnym občanom, ktorým nie je ľahostajný stav našej prírody, nášho mesta v ktorom neustále pribúda čoraz viac odpadu. Pokiaľ máte záujem, oslovte rodinu či kamarátov, vyberte si lokalitu, ktorú by ste chceli zbaviť odpadov, nahláste sa na uverejnených kontaktoch a my vám radi poskytneme potrebné pomôcky,“ ozrejmil  primátor mesta JUDr. PhDr. Matej Šimášek, PhD. s tým, že mesto následne zabezpečí aj odvoz vriec naplnených odpadom.

Pre viac informácií kontaktujte:
Ing. Emília Ďuranová, vedúca oddelenia životného prostredia a odpadového hospodárstva
E-mail: emilia.duranova@mestocadca.sk