Presunúť na hlavný obsah

Cyklotrasy v okolí Čadce

 

Čadca – Čierne (trasa č.1 horský bicykel)

Trasa začína v Čadci - Podzávoze. Z hlavnej cesty odbočíme vpravo na miestnu komunikáciu smerom do mestskej časti Čadečka. Asi po štyroch kilometroch v osade Kliešťovci odbočíme vľavo. Odtiaľ mierne stúpame až na malý hrebeň po ktorom pokračujeme cez osadu Rediška až k osade Chovanovci a ponad lyžiarsky vlek ďalej až k miestnej komunikácii, kde odbočíme vľavo a pokračujeme 12 km po frekventovanej ceste do mestskej časti Čadca - Podzávoz.

Čadca – Korcháň (trasa č. 2 horský bicykel)

Trasa začína v Čadci - Podzávoze. Z hlavnej cesty odbočíme doľava na miestnu komunikáciu smer Milošová – Megoňky (9 km). Nejdeme k colnici, ale pokračujeme rovno do osady Vyšné Megoňky. Tu si môžeme v lome pozrieť unikátne kysucké gule. V Megoňkách odbočíme vľavo a po penetrovej ceste (3 km) sa dostaneme do osady Korcháň (obec Raková). V osade odbočíme vľavo na asfaltovú cestu, ktorá nás zavedie priamo do centra obce Raková. Z centra Rakovej vedie frekventovaná cesta priamo do Čadce – centra (6 km).

Čadca – Čierne (trasa č. 3 horský bicykel)

Začiatok našej trasy začína pri železničnej stanici v Čadci a po červenej značke prejdeme popod železničnú trať a po ceste pasienkami vedľa osady Bukov v miernom stúpaní až na výhľadový Capkov vrch. Poľnou cestou popri osade Bryndzarovci, ďalej lesom a serpentínami na vrcholovú časť Predné Javorské a z vlastného vrcholu už miernym klesaním k osade Beskydok. Odtiaľ lúčnym a pasienkovým svahom až k okraju lesa, kde sa pripája zelená. Ďalej prechádzame pod vrcholom Liesková až ku kóte Tri kopce. Červená značka odbočuje do Skalitého a naša trasa pokračuje po zelenej značke miernym klesaním cez vrchol Stankovo, otvoreným hrebeňovým terénom až k osade Chovanovci a ponad lyžiarsky vlek ďalej až k miestnej komunikácii, kde odbočíme vľavo a pokračujeme 12 km po frekventovanej ceste do mestskej časti Čadca - Podzávoz.

Čadca – Oščadnica – Skalité (trasa č. 4 horský bicykel)

Trasa začína v Čadci Podzávoze pri nadjazde železničnej trate. Hneď za ním zabočíme vpravo a pokračujeme okolo uhoľných skladov. Po 700 m prudko stúpame na Drahošanku, v osade sa stúpanie zmierňuje. V Drahošanke ideme vpravo a následne vľavo na malý hrebeň. Po lesnej ceste stúpame až na penetrovanú cestu Pod Javorským. Po kilometri križujeme červenú turistickú značku a následne 3 km klesáme. Na rázcestí pokračujeme vľavo do osady  Kubušovci. Potom prudko klesáme okolo Kalvárie do centra Oščadnice. Prejdeme cez most okolo kostola a odbočíme na Dedovku. Do tohto lyžiarskeho strediska celý čas stúpame. Pri vleku odbočíme vľavo, vo výstupe ďalej odbočíme vľavo z penetrovanej cesty na lesnú a prudšie stúpame na Zadedovú a Príslop. Spájame sa so zelenou turistickou značkou a spolu cez osadu Moskali klesáme do doliny. Napojíme sa na cestu z Ľalíkov do Oščadnice – Horného konca, kde trasa končí na kysuckej cyklomagistrále. V Oščadnici – Hornom konci odbočíme vpravo a pokračujeme mierným stúpaním do osady Rovne odkiaľ pokračujeme vpravo prudkým stúpaním do osady Švancarovci (740 m n. m.). Ďalej križujeme zelenú tur. trasu a prudko klesáme smerom do doliny. Asi po 600 m sa dostaneme sa na križovatku, kde odbočíme vľavo na cestu, ktorá nás zavedie na miestnu komunikáciu v obci Skalité. Tam odbočíme vľavo smerom na Čierne a pokračujeme po frekventovanej ceste (25 km) až do Čadce.