1. máj môžete osláviť na Šerikovom okruhu

Šport

Bežecký okruh verejnosti, známy ako ŠERÍKOV BEŽECKÝ OKRUH, nadobudol rozmer mestskej oddychovej zóny. Okruh na ľavej strane Kysuce už neslúži len na kondičné behanie, ale postupne sa stáva jedným z mála miest v meste ako miesto pokoja a oddychu.

Miesto láka návštevníkov nielen spomínaným bežeckým okruhom o výmere 1km, ale ponúka aj posilovňu v prírode, studničku s kaplnkou, lavičky, upravené ohnisko so sedením, najväčšiu skalku na Kysuciach.

S príchodom mája doslova kvitne do krásy. Pod čerešňou v centre kruhu pribudla lavička a skalka. V priebehu mája, mesiaca lásky, postavia v mieste drevené srdce, ktoré bude dielom rezbára.

Po zrealizovanej verejnej brigáde a vybudovaní skalky sa 1. mája na Šerikov okruh chystajú ďalší dobrovoľníci medzi, ktorych sa môžete v tento Sviatok práce pridať a skrášliť okolie okruhu.

Čo Vás čaká? S čím môžete aj vy pomôcť?

Plán práce

• terénne úpravy, sadenie nového trávnika
  • čistenie okruhu od popadaných konárov a pálenie haluzí
  • čistenie okruhu od odpadkov
  • zbieranie kamenia kvôli bezpečnému koseniu trávnika
  • osadanie ďaľších prvkov na cvičenie - činka, koliesko
  • odvodňovanie prvkov na cvičenie
  • vyrezávanie kríkov a planírovanie ďaľších plôch od buriny
  • kosenie trávnika
  • natieranie lavičiek
  • zhotovenie a osadenie nových lavičiek
  • tvorba skalky a úprava jej okolia
  • sadenie vlastných kvietkov, kríkov či rastliniek do skalky
  • tvorenie jazierka

Čo k práci potrebujete?

Ak máte možnosť si prineste si so sebou vlastné náradie:

• pilku na drevo, prípadne motorovú pílu
  • krovinorez na kosenie trávy
  • pracovné rukavice
  • 4 vrecká cementu
  • farbu, štetec na natretie lavičiek - hnedá na drevo - Bori a pod.

Ak Vás ponuka zmysluplného strávenia času zaujala a máte chuť a čas sa pridať vidíme vo štvrtok, prípadne sa môžete priamo obrátiť na koordinárota celej akcie pána Juraja Šerika: 0908 490 987.