Presunúť na hlavný obsah

Anna Arseniuk z partnerského Toruňa si v 40. Kysuckom maratóne dobehla po striebro

Šport

Jubilejného 40. ročníka Kysuckého maratónu (KK), ktorý sa konal počas uplynulého víkendu v Čadci aj pod záštitou primátora Milana Guru, sa popri našich domácich bežcoch zúčastnili aj atléti zo zahraničia – z Česka, Poľska, Maďarska, Srbska a Slovinska. Nechýbali medzi nimi ani bežci z Poľského Toruňa, ktoré je už 18 rokov našim partnerským mestom. Veľmi dobre sa darilo najmä Anne Arseniuk, ktorá dobehla do cieľa maratónu druhá a získala tak striebro vo svojej kategórii žien. Hoci mala vynikajúci čas (03:14:06), nestačila na Helén Csönge z Maďarska, ktorá s pomerne značným náskokom zvíťazila (02:54:10). Za Toruň bežali aj Ewa Kowalska (maratón, 03:47:30, 4. miesto), Vitold Orcholski (polmaratón, 01:27:47, 9. miesto) a Jan Majewski (polmaratón, 02:03:38). V polmaratóne si zlato odniesli Miroslav Kluz z Mostov u Jablunkova (01:16:31) a Dana Kruželová (Žilina, 01:33:31). Z Kysučanov si v maratóne najlepšie počínal Peter Tichý (02:49:56) a v polmaratóne Ladislav Sventek (3.miesto, 01:23:16). V minimaratóne (3,8 km) sa na štart postavilo viac než 80 chlapcov a dievčat a po najcennejšiu trofej si dobehol Dávid Halvoník zo Starej Bystrice (09:50,47). Na štart sa celkom postavilo 192 bežcov (90 maratón a 102 polmaratón). Víťazi si cenné trofeje prevzali z rúk hlavného manažéra KK Milana Polláka, primátora Čadce a riaditeľa preteku Milana Guru, čestného predsedu Kysuckej kultúrnej nadácie a zakladateľa KK Antona Blahu a ďalších predstaviteľov regionálnych inštitúcií a úradov.

Mesto Čadca vyslovuje poďakovanie všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii 40. ročníka Kysuckého maratónu podieľali a zaslúžili sa tak o pozitívne zviditeľnenie nášho mesta.