Čadčania v stolnom tenise MAJSTRI SLOVENSKA

Šport

Usporiadali sme M SR družstiev mladších žiakov. Na záverečný turnaj sa kvalifikovali dve najúspešnejšie družstvá, víťazi krajských divízii . Niektoré družstva hrali ešte aj kvalifikáciu. Na M SR sa prebojovali 2 najúspešnejšie družstva z jednotlivých regiónov Slovenska. Mladší žiaci v zostave Samuel Cyprich, Filip Delinčák a Martin Kapusta si vybojovali titul " MAJSTER SLOVENSKA" v sezóne 2013/ 2014. Víťazstvo sa nerodilo ľahko. V skupine proti družstvu MŠK VSTK Vranov naši chlapci prehrávali 0 : 2. V treťom zápase si Martin Kapusta hladko poradil s Tkáčom a v štvrtom zápase Samuel Cyprich porazil Michala Feča. Na rozhodujúci piaty zápas nastupoval Filip Delinčák vekom ešte najmladší žiak proti trojke slovenského rebríčka mladších žiakov Samuelovi Fečovi. Ani najväčší optimista by netipoval víťazstvo Filipa Delinčáka. Ale Filip ukázal svoj talent a bojového ducha a v dramatickom zápase výbornej úrovne zvíťazil 3 : 2. Do semifinále sme tak postúpili z prvého miesta. V semifinále sme sa stretli s družstvom MSK Malacky, ktoré sme zdolali hladko 3 : 0 prebojovali sme sa do finále, kde nás čakal silný súper družstvo TJ Oravan Námestovo na čele s jednotkou slov. rebríčka mladších žiakov Daliborom Dikom, družstvom s ktorým sme bojovali v krajskej divízii mladších žiakov. Predtým než vypukli oslavy hralo sa finále. Družstvo Námestova takticky na pozíciu tretieho hráča nasadilo Damiána Makúcha a na pozíciu jednotky Jakuba Zajaca. V prvom zápase Samuel Cyprich si hladko poradil s Jakubom Zajacom, v druhom zápase takmer došlo k prekvapeniu keď Filip Delinčák dlho trápil lídra mladších žiakov Dalibora Dika, viedol už 2 : 1, ale potom predsa skúsenejší hráč Námestova dotiahol zápas do víťazného konca. V treťom zápase družstvo Námestova čakalo hladké víťazstvo Damiána Makúcha. Ale Martin Kapusta za výdatného povzbudzovania domácich priaznivcov sa vypol k skvelému výkonu a zvíťazil v dramatickom päťsetovom zápase 3 : 2. Táto prehra otriasla sebavedomým družstvom Námestova. V zápase jednotiek Samuel Cyprich s Daliborom Dikom hrali vyrovnaný zápas len do polovice zápasu, potom už mal navrch náš hráč a štvrtý set sa už len dohrával. Samuel Cyprich zvíťazil 3 : 1, a naší zvíťazili nad družstvom Námestova 3 : 1. Chlapcom za predvedené výkony na M SR družstiev v kategórii mladších žiakov výbor MSK srdečne blahoželá a spolu s nimi sa teší s titulu " Majster SR " v sezóne 2013/ 2014.

Konečné poradie: 1. MSK Čadca 2. TJ Oravan Ńámestovo 3. MŠK VSTK Vranov n. Topľou 4. MSK Malacky 5. STO Valaliky 6. STK Rybník 7. ŠKST Topolčany 8. TTC Majcichov

Zdroj: http://www.mskcadca.sk/