XX. ročník Čadčianskej desiatky s rekordnou účasťou

Šport

V nedeľu 13. apríla sa konal jubilejný, už dvadsiaty ročník Čadčianskej desiaty. Je to beh situovaný do lesného prostredia a beží sa nad sídliskom Žarec.

Štart aj cieľ je v areáli zariadenia pre seniorov na Žarci. Preteku sa tento rok zúčastnilo viac ako sto bežcov, čo je aktuálnym rekordom podujatia. Bežci boli z Poľska, Česka a samozrejme aj zo Slovenska.

Desať kilometrovú trať najrýchlejšie zdolal Tomáš Lychý z TJ TŽ Třinec (CZE) s časom 0:34:05. Na kratšej 5,5 km trati dominovala juniorka Ivana Lubojacká z 1.Běžecký Jablunkov (CZE) s časom 0:20:40. Medzi ženami bola najlepšia domáca pretekárka Anna Balošáková z ŠKP Čadca s časom 0:21:16. Najmladšou účastníčkou bola 11 ročná Karolína Kašubová z Krásna nad Kysucou a najstaršou účastníčkou 80 ročná Mária Marcibálová z KKM Čadca.

Za mesto Čadca oceňovali najlepších bežcov Ing. František Prívara – zástupca primátora a Ing. Peter Lariš – riaditeľ mestského podniku služieb Čadca.